Mistrz świata nie weźmie udziału we wszystkich wyścigach. Powodem ładowanie akumulatorów

Moto
Mistrz świata nie weźmie udziału we wszystkich wyścigach. Powodem ładowanie akumulatorów
fot. PAP
Kalle Rovanpera

Fiński kierowca Kalle Rovanpera, dwukrotny samochodowy mistrz świata WRC, w 2024 roku weźmie udział w części rajdów - ogłosił zespół Toyoty, w barwach którego startuje.

- Głównym powodem jest to, że jeżdżę samochodami rajdowymi już od 15 lat, czyli dość długo. Kilka ostatnich sezonów było niezwykłych, przyniosło mi olbrzymie sukcesy, ale były one też bardzo wymagające psychicznie i fizycznie - tłumaczył cytowany w oświadczeniu teamu Rovanpera, który po raz pierwszy za kierownicą "rajdówki" zasiadł pod okiem ojca w wieku ośmiu lat.

 

ZOBACZ TAKŻE: Probierz przemówił w mediach społecznościowych. Jednoznaczny apel do kibiców

 

Jak dodał, postanowił 2024 rok wykorzystać na lepsze "naładowanie akumulatorów", zanim ponownie wróci do startów na pełny etat.

 

Wspomniał, że ta decyzja pozwoli mu m.in. częściej startować w drifcie i być może zaangażować się jeszcze w inne wydarzenia samochodowe.

 

- Jego talent jest bezdyskusyjny, skutecznie udowodnił to w ostatnich sezonach. A do tego, mimo młodego wieku, jest bardzo dojrzały, o czym decyzja o częściowej rezygnacji ze startów świadczy najlepiej - ocenił Rovanperę Francuz Sebastien Ogier, który trzeci rok z rzędu będzie również zaangażowany w niepełny harmonogram startów Toyoty.

 

Oprócz Ogiera i Rovanpery, Toyota wystawi w przyszłym roku drugiego w tegorocznym cyklu Brytyjczyka Elfyna Evansa oraz Japończyka Takamoto Katsutę, którzy w planach mają cały program startów.

KP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie