Selekcjoner zachowa posadę mimo fatalnych wyników? "Nie stać nas na zwolnienie go"

Piłka nożna
Selekcjoner zachowa posadę mimo fatalnych wyników? "Nie stać nas na zwolnienie go"
Fot. PAP
Jose Peseiro mimo fatalnych wyników może pozostać na stanowisku selekcjonera Nigerii

Jose Peseiro, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Nigerii, mimo fatalnych wyników "Superorłów" prawdopodobnie zachowa posadę. Wszystko dlatego, że tamtejszej federacji... nie stać na wypłacenie mu odszkodowania za wcześniejsze zerwanie umowy!

Prowadzona przez Portugalczyka drużyna jest jednym z największych rozczarowań początku eliminacji mistrzostw świata 2026. Nigeria po dwóch rozegranych spotkaniach ma na koncie zaledwie dwa punkty za remisy z Lesotho i Zimbabwe. Nse Essien, członek Komitetu Wykonawczego Nigeryjskiej Federacji Piłkarskiej, powiedział wprost, że Jose Peseiro pożegnałby się już z posadą, gdyby Związek... miał pieniądze na wcześniejsze rozwiązanie z nim umowy!

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie wiedzieli, że ich mecz został przełożony

 

- Gdybyśmy mieli pieniądze na wypłatę odszkodowania, rozwiązalibyśmy z nim kontrakt. Wszyscy domagają się zwolnienia selekcjonera. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, bo zamiast sześciu, mamy tylko dwa punkty - powiedział Essien.

 

Jose Peseiro został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Nigerii w maju 2022 roku. Portugalczyk zastąpił wówczas Augustine'a Eguavoena, zwolnionego na początku kwietnia po nieudanych kwalifikacjach do mistrzostw świata w Katarze.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie