Chorwacja pojedzie na mistrzostwa Europy! Kluczowe zwycięstwo w Zagrzebiu

Chorwacja pokonała w Zagrzebiu Armenię 1:0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Dzięki temu zwycięstwu Luka Modrić i jego koledzy z reprezentacji zapewnili sobie bezpośredni awans na czempionat Starego Kontynentu.

Chorwaci od pierwszego gwizdka dominowali na boisku, jednak mieli problem, by przedrzeć się przez defensywę przeciwników. Gospodarzom brakowało dokładnego podania kończącego akcję, dzięki któremu jeden z napastników byłyby w stanie trafić do bramki oponentów.

Przez to pierwszą groźną akcję w tym starciu stworzyli reprezentanci Armenii. W 30. minucie oko w oko z chorwackim bramkarzem stanął Kamo Hovhannisyan. Dominik Livakovic popisał się jednak świetną interwencją i uratował swój zespół przed utratą bramki.

Wynik spotkania został otwarty na chwilę przed końcem pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się Ante Budimir. Napastnik Osasuny wykorzystał celne dośrodkowanie Borny Sosy z prawego skrzydła. Dzięki temu trafieniu Chorwaci schodzili na przerwę przy jednobarkowym prowadzeniu.

Po przerwie wicemistrzowie świata z 2018 roku również stawiali warunki na murawie. Selekcjonerzy obu ekip przeprowadzili po kilka zmian, jednak nie miały one znacznego wpływu na obraz gry. Gospodarze szybko przerywali kontrataki rywali, sami natomiast nie potrafili strzelić kolejnego gola. Mecz ostatecznie zakończył się porażką zawodników z Armenii 0:1.

Dzięki temu zwycięstwu Chorwaci zapewnili sobie bezpośredni awans na mistrzostwa Europy. Warto przypomnieć, że we wtorek rozegrane zostało także spotkanie między dwoma pozostałymi reprezentacjami rywalizującymi w grupie D. Walia zremisowała na swoim boisku z Turcją 1:1, przez co Luka Modrić i spółka zajęli drugie miejsce w grupie z 16 punkami na koncie.

Chorwacja - Armenia 1:0 (1:0)

Bramka: Ante Budimir 43

Chorwacja: Dominik Livakovic - Josip Stanisic (Josip Juranovic 50), Josip Sutalo, Josko Gvardiol, Borna Sosa - Luka Modric, Marcelo Brozovic, Lovro Majer (Luka Sucic 83) - Andrej Kramaric (Marco Pasalic 68), Ante Budimir (Martin Baturina 83), Luka Ivanusec (Mario Pasalic 46)

Armenia: Ognjen Cancarevic - Georgiy Harutyunyan, Styopa Mkrtchyan, Andre Calisir, Nair Tiknizyan - Kamo Hovhannisyan (Erik Piloyan 86), Eduard Spertsyan, Hovhannes Harutyunyan (Artak Dashyan 69) - Grant-Leon Ranos (Artur Miranyan 73), Edgar Sevikyan (Artur Serobyan 70), Lucas Zelarayan (Vahan Bichakhchyan 46)