Szaleństwo! Tyle kosztują koszulki Lionela Messiego z MŚ 2022!

Piłka nożna
Szaleństwo! Tyle kosztują koszulki Lionela Messiego z MŚ 2022!
fot. PAP
Leo Messi

Sześć koszulek noszonych przez Lionela Messiego podczas zwycięskiego dla Argentyny mundialu 2022 w Katarze zostanie wystawionych na sprzedaż w grudniu. Ich szacowana wartość to ponad 10 milionów dolarów - podaje dom aukcyjny Sotheby's.

Są to trykoty, które kapitan mistrzów świata nosił podczas pierwszych połówek grupowych meczów z Arabią Saudyjską i Meksykiem, a także te, w których grał później w fazie pucharowej, kolejno z Australią, Holandią, Chorwacją i Francją w finale.

 

Jeśli szacunki przekraczające 10 milionów dolarów (9,15 miliona euro) okażą się prawidłowe, według Sotheby's partia strojów Messiego może zagrozić rekordowi najdroższego obiektu sportowego, jaki kiedykolwiek sprzedano.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny gol San Marino! Historyczna seria outsiderów (WIDEO)

 

Do tej pory rekord należy do koszulki legendy koszykówki Michaela Jordana z meczu Chicago Bulls podczas finałów NBA w 1998 roku, nabytej w zeszłym roku za 10,1 miliona dolarów.

 

Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz projektu UNICAS, inicjatywy barcelońskiego szpitala specjalizującego się w rzadkich chorobach dziecięcych.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie