W Monachium już nikt nie tęskni za Robertem Lewandowskim? Bayern Monachium ma nowego idola

Piłka nożna
W Monachium już nikt nie tęskni za Robertem Lewandowskim? Bayern Monachium ma nowego idola
fot. PAP
Harry Kane i Robert Lewandowski

Bayern Monachium już niedługo sprzeda 100-tysięczną koszulkę z nazwiskiem pozyskanego latem Anglika Harry'ego Kane'a. 30-letni napastnik jest pod tym względem rekordzistą, bo trykoty z nazwiskiem żadnego piłkarza nie miały w ciągu pierwszego sezonu tylu nabywców - poinformował magazyn "Kicker".

Według tych danych, już w weekend, kiedy kapitan reprezentacji Anglii podpisał kontrakt z 33-krotnym mistrzem Niemiec, sprzedanych zostało ok. 20 tysięcy koszulek z jego nazwiskiem na plecach. Szacuje się, że historyczna granica 100 tys. zostanie osiągnięta jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

 

Gazeta powołuje się również na słowa dyrektora generalnego Bayernu Jana-Christiana Dreesena, który na corocznym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy miał powiedzieć, że "nigdy wcześniej klub nie odnotował tylu wejść na profile w mediach społecznościowych, co w dniu oficjalnego pozyskania Kane'a".

 

ZOBACZ TAKŻE: Szaleństwo! Tyle kosztują koszulki Messiego z MŚ 2022!

 

"Jesteśmy szczęśliwi, że taka gwiazda sportu i taki gentelman chciał kontynuować karierę w Monachium. Chcemy pomóc ozdobić jego karierę kolejnymi trofeami i sukcesami" - dodał.

 

Anglik, sprowadzony latem z Tottenhamu Hotspur za ok. 100 milionów euro, także na boisku przebija osiągnięcia poprzedników, m.in. jest pierwszym w historii zawodnikiem, który po 11 kolejkach Bundesligi ma w dorobku 17 trafień, co oznacza, że jest na najlepszej drodze do poprawienia wynoszącego 41 goli w sezonie rekordu Roberta Lewandowskiego.

 

"Stumilionowe transfery nie są będą naszą codziennością, ale w tym wypadku, mimo pewnych wątpliwości, było warto" - podsumował Dreesen.

 

W roku obrotowym 2022/23 przychody Bayernu z działalności reklamowo-marketingowej wyniosły 110,2 mln euro. Dochód ze sprzedaży koszulek z nazwiskiem Kane'a trafi do rozliczeń za sezon 2023/24.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie