Siatkarska kadra zmienia selekcjonera! Legenda odchodzi z reprezentacji

Siatkówka
Siatkarska kadra zmienia selekcjonera! Legenda odchodzi z reprezentacji
fot. PAP
Gianlorenzo Blengini ma zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Bułgarii.

Gianlorenzo Blengini ma zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Bułgarii. Włoch na tym stanowisku zastąpi Plamena Konstantinova, legendę bułgarskiej siatkówki.

Finalizację rozmów z Blenginim w sprawie objęcia przez niego posady selekcjonera reprezentacji Bułgarii ogłosił Lyubomir Ganev, prezes tamtejszego związku siatkarskiego. Co prawda umowa nie została jeszcze podpisana, ale właśnie Blengini został wybrany spośród kilku kandydatów na nowego trenera kadry.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczna śmierć młodej siatkarki. Prokuratura ujawniła szczegóły śledztwa

 

Włoch ma podpisać z Bułgarami trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Aktualnie pełni funkcję trenera Volley Lube i prawdopodobnie przejmie bułgarską kadrę po zakończeniu sezonu, w pełni skupiając się na pracy w reprezentacji. Na stanowisku selekcjonera zastąpi Konstantinova, który od 2022 roku po raz drugi w swojej karierze prowadzi drużynę narodową.

 

 

 

 

Dla 51-latka nie będzie to pierwsza praca z kadrą. W latach 2015-2021 pełnił rolę selekcjonera reprezentacji Włoch, sięgając z tą drużyną między innymi po srebrny medal igrzysk olimpijskich w 2016 roku czy drugie miejsce w mistrzostwach świata rok wcześniej. 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie