Katarzyna Wasick i Ksawery Masiuk uzyskali kwalifikacje olimpijskie

Katarzyna Wasick

Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice) zdobyła w Poznaniu złoty medal mistrzostw Polski w pływaniu na 50 m stylem dowolnym i uzyskała kwalifikację olimpijską. Przepustkę do Paryża zapewnił sobie również Ksawery Masiuk (UKS G-8 Bielany Warszawa) na 200 m grzbietem.

W czwartek na poznańskich Termach Maltańskich rozpoczęły się zimowe mistrzostwa Polski na długim basenie. Stawką są nie tylko medale, ale również minima na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Dausze oraz na igrzyska olimpijskie. Prawo startu w Paryżu zapewniła sobie Wasick, która już w eliminacjach uzyskała wynik 24,40, o 0,3 lepszy od wymaganego. W finale popłynęła jeszcze szybciej i zwyciężyła z rezultatem 24,21.

Kwalifikację olimpijską uzyskał także Masiuk, który wygrał finał na 200 m stylem grzbietowym i uzyskał czas 1.56,48 - o ponad sekundę lepszy od minimum.