Polscy siatkarze odpadli z rywalizacji! Porażka w walce o ćwierćfinał

Michał Bryl i Bartosz Łosiak odpadli z turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w Joao Pessoa w Brazylii.

Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali z Holendrami Stefanem Boermansem i Yorickiem De Grootem 0:2 w meczu o awans do ćwierćfinału turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w Joao Pessoa w Brazylii. Wcześniej z imprezy odpadły też Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.

Bryl i Łosiak odnieśli jedno zwycięstwo w fazie grupowej, co dało im trzecie miejsce w grupie C i możliwość gry w meczu o ćwierćfinał. Okazali się jednak gorsi od rywali z Holandii.

Biało-czerwoni wzięli udział w pierwszym turnieju cyklu Beach Pro Tour od zdobycia brązowego medalu mistrzostw świata w Meksyku w połowie października.

Z turniejem już po fazie grupowej pożegnały się Gruszczyńska i Wachowicz. Polki przegrały wszystkie swoje spotkania, nie wygrywając choćby jednego seta.

Turniej w Joao Pessoa jest ostatnim rangi Elite 16 w tym roku. Na 6–9 grudnia w Dausze planowany jest kończący sezon Beach Pro Tour Finals z udziałem po ośmiu najlepszych par męskich i żeńskich światowego rankingu oraz po dwóch duetów, które otrzymają "dziką kartę". Żadna polska para męska lub kobieca nie zmieściła się w czołowej "ósemce" świata.

Bryl/Łosiak – Boermans/De Groot 0:2 (18:21, 11:21)