Mocny apel napastnika Wisły Kraków! "Nie próbujmy iść w kierunku patologii"

Piłka nożna
Mocny apel napastnika Wisły Kraków! "Nie próbujmy iść w kierunku patologii"
Fot. PAP

Wisła Kraków w dramatycznych okolicznościach pokonała GKS Katowice (3:2) w meczu 16. kolejki Fortuna 1 Ligi. Po spotkaniu Szymon Sobczak stanął w obronie kibiców "Białej Gwiazdy". - Nie może w Polsce panować coś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa - zaapelował napastnik.

Sobczak w pomeczowym wywiadzie odniósł się do decyzji innych klubów w lidze, które nie chcą przyjmować na swoje obiekty kibiców Wisły. Ostatnio takie oświadczenie wydała Bruk-Bet Termalica Nieciecza ws. meczu zaplanowanego na 1 grudnia 2023 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szalona końcówka meczu Fortuna 1 Ligi. Obrońca został... bramkarzem

 

Wcześniej w tym sezonie podobne decyzje podejmowały m.in. Podbeskidzie Bielsko-Biała czy Lechia Gdańsk.

 

- Widzieliśmy, jaka tu dziś panowała atmosfera, jakie to było piłkarskie święto. Nie próbujmy iść w kierunku odpowiedzialności zbiorowej, nie próbujmy iść w kierunku patologii piłkarskiej - powiedział Sobczak, podkreślając, że nie boi się w tym przypadku mocnych słów.

 

- Jadąc do Bielska czekaliśmy na naszych kibiców, a oni w licznej grupie stali pod bramą. Nie wiem, kto stwarza większe zagrożenie. Dla mnie ci, którzy stoją pod bramą. Jest wielu ludzi, którzy czekają, żeby ta sytuacja się wyjaśniła - dodał napastnik.

Termalica w swoim komunikacie powołuje się na uchwały nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

"W dniu 5 sierpnia 2023 r. w Radłowie (a więc w sąsiedniej gminie w stosunku do gminy Żabno, na terenie której znajduje się miejscowość Nieciecza) w trakcie turnieju kibiców Unii Tarnów doszło do tragicznego incydentu z udziałem m in. kibiców Wisły Kraków, w trakcie którego poniósł śmierć kibic innej drużyny" - motywuje zarząd klubu.

 

"W świetle powyższego w przypadku udziału zorganizowanej grupy kibiców drużyny Wisły Kraków w trakcie planowanej na dzień 1 grudnia 2023 r. powyższej imprezy masowej zachodzi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników tej imprezy" - czytamy.

hs, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie