Reprezentant Polski wrócił do gry. Pierwszy występ od kwietnia 2022 roku

Jakub Moder wrócił do gry.

Piłkarz Brighton & Hove Albion Jakub Moder po raz pierwszy od kwietnia ubiegłego roku wystąpił w meczu angielskiej ekstraklasy. W 13. kolejce Polak wszedł na boisko w 77. minucie wyjazdowego meczu z Nottingham Forest, wygranego przez gości 3:2.

24-letni Moder doznał poważnej kontuzji kolana 2 kwietnia 2022 roku w spotkaniu z Norwich City. Z tego powodu nie znalazł się w kadrze Polski na mistrzostwa świata w Katarze.

Ostatnio, 12 listopada, był już na ławce rezerwowych "Mew" w meczu z Sheffield United (1:1), ale na boisko nie wszedł, a wcześniej wystąpił dwukrotnie w drużynie rezerw.

Tym razem jednak został wprowadzony na plac gry przez włoskiego trenera Roberto De Zerbiego w 77. minucie. Wynik był już wówczas ustalony, a goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Lewisa Dunka.

Brighton ma 22 punkty i zajmuje siódme miejsce. Liderem jest Manchester City (29), który wcześniej w sobotę zremisował w meczu na szczycie u siebie z Liverpoolem 1:1. "The Reds" mają o punkt mniej i są na drugim miejscu.

Później na pierwszą może awansować Arsenal Londyn - 27 pkt. "Kanonierzy" o 18.30 zmierzą się na stadionie rywala z Brentfordem.

W innym sobotnim spotkaniu West Ham United, z Łukaszem Fabiańskim na ławce rezerwowych, wygrał na wyjeździe z Burnley 2:1 dzięki dwóm golom w końcówce. "Młoty" mają 20 punktów i są na dziewiątej pozycji.