Sześć medali Ksawerego Masiuka na mistrzostwach Polski

Ksawery Masiuk

Ksawery Masiuk (UKS G-8 Bielany Warszawa) zdobył sześć medali, w tym pięć złotych, w zimowych mistrzostwach Polski na długim basenie, które w niedzielę zakończyły się w Poznaniu. Klasyfikację medalową wygrał AZS AWF Katowice.

Masiuk w ostatnm dniu rywalizacji dołożył do swojej kolekcji złoto na 100 m stylem dowolnym oraz srebro w sztafecie 4x100 m st. zmiennym. Reprezentant Polski w pierwszym dniu zawodów na 200 m st. grzbietowym wywalczył kwalifikację olimpijską. Przepustkę do Paryża uzyskała także Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice).

Najlepszym klubem mistrzostw został AZS AWF Katowice, który zdobył 27 medali (9 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych). Kolejne miejsca zajęły MKP Szczecin - 13 (8-5-0) i UKS G-8 Bielany Warszawa - 8 (7-1-0).

W mistrzostwach wystąpiło blisko 270 zawodników z 66 klubów.