Czy Marek Papszun obejmie reprezentację Czech? "To byłaby bomba"

Piłka nożna
Czy Marek Papszun obejmie reprezentację Czech? "To byłaby bomba"
Fot. Cyfrasport
Marek Papszun

Po zakończeniu eliminacji Euro 2024 Jaroslav Silhavy przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Czech. Obecnie nasi południowi sąsiedzi szukają jego następcy. Jednym z trenerów regularnie pojawiających się w spekulacjach jest Marek Papszun. Głos w sprawie ewentualnego zatrudnienia 49-latka przez czeską federację zabrał Tomas Pekhart.

Napastnik Legii Warszawa wypowiedział się na łamach portalu "ruik.cz". 34-latek przedstawił byłego szkoleniowca Rakowa Częstochowa w bardzo dobrym świetle. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wybrano MVP rozgrywek MLS. Nie jest to Messi 

 

- To byłaby bomba. W Polsce ma wielkie nazwisko. Ci, którzy trenowali u niego w Rakowie, mówią, że odkąd zaczęli z nim współpracę, zupełnie inaczej postrzegają piłkę i to, co dookoła niej. Zwraca uwagę na elementy,  których inni trenerzy nawet by nie pomyśleli. Inaczej wygląda praca z kadrą, a inaczej z klubem, ale gdyby dostał czas - mówił 36-krotny reprezentant Czech. Ponadto podkreślił, że trener Papszun jest szkoleniowcem wymagającym i aktualnie czeka na dobrą ofertę. 

 

Przypomnijmy, że 49-latek odszedł z Rakowa po wywalczeniu mistrzostwa Polski w sezonie 2022/2023. Kiedy z reprezentacji Polski zwolniony został Fernando Santos, Papszun od razu stał się jednym z głównych kandydatów do poprowadzenia Biało-Czerwonych. Ostatecznie wybór padł na Michała Probierza. 

 

Teraz nazwisko Papszuna przewija się w czeskich mediach w kontekście zastąpienia Silhavego. Nie jest jednak jedynym kandydatem. Wkrótce czeska federacja powinna ogłosić nazwisko nowego selekcjonera.  

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie