Nie żyje 21-letni kibic piłkarskiej reprezentacji

Piłka nożna
Nie żyje 21-letni kibic piłkarskiej reprezentacji
fot. PAP
Nie żyje Fahad Moindze

Według informacji przekazanych przez Agence France-Presse nie żyje Fahad Moindze. 21-letni kibic reprezentacji Komorów został postrzelony przez policjantów, którzy próbowali opanować chaos przed meczem Komory - Ghana.

We wtorek 21 listopada Komory rywalizowały na stadionie Stade de Moroni z Ghaną. Był to mecz kwalifikacji mistrzostw świata. Spotkanie ostatecznie zakończyło się triumfem Komorów 1:0. Jedyną, a zarazem decydującą bramkę w tym spotkaniu zdobył, grający na co dzień w Herthcie Berlin, Myziane Maolida.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ślub zamienił się w masakrę! Sportowiec zabił cztery osoby

 

Do tragicznego wydarzenia doszło jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Cała sytuacja miała miejsce przy jednym z wejść prowadzących na stadion w Moroni. Według podanych informacji niektórzy kibice próbowali sforsować bramę. Sytuację próbowali opanować policjanci. W ruch poszły tarcze, pałki, a także broń palna. 

 

Według doniesień AFP 21-latek został postrzelony w głowę przez funkcjonariuszy policji. Lekarze udzielili pomocy kibicowi. Moindze następnie został przetransportowany do szpitala w Tanzanii. O śmierci fana reprezentacji Komorów poinformowano we wtorek 28 listopada.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie