Świetny mecz Andrzeja Pluty! Trzecia wygrana Arki w lidze

Znakomity występ Andrzeja Pluty dał Arce trzecie zwycięstwo w lidze

Krajowa Grupa Spożywcza Arka wygrała trzeci mecz w obecnym sezonie ORLEN Basket Ligi! Gdynianie we własnej hali pokonali Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 86:81.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy po zagraniach Jakuba Szumerta i Andrzeja Pluty prowadzili nawet 13:2. Za odrabianie strat wziął się przede wszystkim Geoffrey Groselle, a po późniejszych akcjach Marcina Woronieckiego zielonogórzanie najpierw przegrywali tylko punktem, a po chwili wyszli na prowadzenie. Skończyło się na serii 0:18! Po 10 minutach było 18:20.

W drugiej kwarcie przewaga zespołu trenera Davida Dedka wzrastała nawet do siedmiu punktów dzięki zagraniu Kamaki Hepy. Później trójkę dołożył jeszcze Paweł Kikowski. Krajowa Grupa Spożywcza Arka musiała odrabiać straty - po trafieniach Pluty i Alforda zbliżała się na trzy punkty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:41.

Na początku trzeciej kwarty zespół trenera Wojciecha Bychawskiego wracał na prowadzenie po rzutach wolnych Maksymiliana Wilczka. Szybko reagował na to Geoffrey Groselle. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się nawet co akcję. Po 30 minutach i rzucie wolnym Kacpra Marchewki było 63:61.

Gospodarze długo utrzymywali się na prowadzeniu w kolejnej części gry, ale zmieniali to Groselle oraz Woroniecki. Trójki po chwili trafiali jednak także Stefan Kenić i Andrzej Pluta. Końcówka była bardzo zacięta, ale kluczowe rzuty z dystansu należały do Gordona i Pluty. Dzięki nim Krajowa Grupa Spożywcza Arka wygrała 86:81!

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Andrzej Pluta z 22 punktami i 10 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Geoffrey Groselle z 22 punktami i 12 zbiórkami.