Komplet zwycięstw polskich siatkarzy!

Siatkówka
Komplet zwycięstw polskich siatkarzy!
fot. Polsat Sport
Piotr Kantor i Jakub Zdybek z kompletem zwycięstw zakończyli fazę grupową i awansowali do 1/8 finału turnieju Beach Pro Tour Challenge w Nuvali na Filipinach.

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Jakub Zdybek z kompletem zwycięstw zakończyli fazę grupową i awansowali do 1/8 finału turnieju Beach Pro Tour Challenge w Nuvali na Filipinach. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały dwa mecze i odpadły z rozgrywek.

Kantor i Zdybek do turnieju na Filipinach przystępują po niezwykle udanych zawodach w Tajlandii, gdzie dwa tygodnie temu zajęli drugie miejsce.

 

W pierwszym meczu w Nuvali pokonali kwalifikantów z Austrii Paula Pascariuca i Laurenza Leitnera 2:0 (30:28, 21:16). Później w spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie wygrali z Włochami Daniele Lupo i Enrico Rossi 2:0 (21:18, 21:18).

 

O ćwierćfinał Polacy powalczą z Hiszpanami Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą. Mecz zaplanowano na szóstą rano w sobotę czasu polskiego. Transmisja w Polsacie Sport News.

 

Gruszczyńska i Wachowicz najpierw przegrały z Kanadyjkami Sarą Pavan i Molly McBain 0:2 (19:21, 17:21), a następnie z Amerykankami Terese Cannon i Megan Kraft 0:2 (18:21, 33:35).

 

To są ostatnie zawody rangi Challenge w tym roku. Na 6-9 grudnia w Dausze planowany jest kończący sezon Beach Pro Tour Finals z udziałem po ośmiu najlepszych par męskich i żeńskich światowego rankingu oraz po dwóch duetów, które otrzymają "dziką kartę".

 

Żadna polska para męska lub kobieca nie zmieściła się w czołowej "ósemce" świata.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie