Zespoły współgospodarzy MŚ piłkarek ręcznych zgodnie wygrały

Piłka ręczna
Zespoły współgospodarzy MŚ piłkarek ręcznych zgodnie wygrały
fot. PAP
Drużyny Szwecji, Norwegii i Danii, czyli współgospodarze mistrzostw świata piłkarek ręcznych, w piątek zgodnie wygrały swoje mecze.

Drużyny Szwecji, Norwegii i Danii, czyli współgospodarze mistrzostw świata piłkarek ręcznych, w piątek zgodnie wygrały swoje mecze. Szwedki rozgromiły Chinki 36:24, a broniące tytułu Norweżki - Austrię 45:28. Najwięcej problemów miały Dunki, które wygrały z Serbią 25:21.

Polska ekipa, która w piątek pauzowała, z pewnością baczniej obserowała doniesienia z grupy E. Właśnie trzy najlepsze zespoły z tej puli to rywale Biało-Czerwonych w drugiej fazie turnieju.

 

Dunki musiały się mocno napracować, aby pokonać Serbki. Zespół z Bałkanów prowadził do 52. min (20:19). Dunki niesione dopingiem własnych kibiców wygrały końcówkę spotkania 6:1 i całe zawody 25:21. Długo wyraźnie nie wychodził mecz jednej z liderek gospodyń Kristinie Joergensen. W decydujących momentach wzięła ona ciężar gry na siebie i zdobywała ważne bramki.

 

Serbki były nawet bliskie remisu, ale w finałowych minutach dużo ryzykowały. Wynik ustaliła rzutem do pustej siatki przez całe boisko bramkarka Sandra Toft.

 

W innym meczu grupy E Rumunia zagrała bez taryfy ulgowej wysoko zwyciężając Chile 44:19. Na ich okazałe zwycięstwo złożyła się aż 72-procentowa skuteczność rzutowa (44/61).

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie