Do zdobycia ogromne pieniądze. UEFA ujawniła plan

Piłka nożna
Do zdobycia ogromne pieniądze. UEFA ujawniła plan
fot. Cyfrasport
28,25 mln euro - taką kwotę uzyska mistrz Europy, o ile wygra wszystkie trzy mecze fazy grupowej.

Triumfator przyszłorocznych mistrzostw Europy w Niemczech może wzbogacić się nawet o 28,25 mln euro - poinformowała Europejska Unia Piłkarska (UEFA) po spotkaniu Komitetu Wykonawczego w Hamburgu. Taką kwotę mistrz uzyska, o ile wygra wszystkie trzy mecze fazy grupowej.

UEFA opublikowała szczegóły dotyczące premii, jakie wypłacane będą 24 uczestnikom Euro 2024. Za sam udział w turnieju finałowym federacje piłkarskie otrzymają 9,25 mln euro. Za zwycięstwo w fazie grupowej przyznawany będzie milion euro, a za remis - pół miliona.

 

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpanie podali szczegóły kontraktu Lewandowskiego z Barceloną. Ile zarobi Polak?

 

Awans do 1/8 finału wiązać się będzie z premią w wysokości półtora miliona euro, do ćwierćfinału - 2,5 mln, do półfinału - czterech milionów. Drużynie pokonanej w finale przyznane zostanie pięć milionów euro, a jego zwycięzcy otrzymają osiem milionów.

 

"Kwota, która będzie rozdysponowana między uczestnikami, została ustalona na takim samym poziomie, jak na Euro 2020 - łączna pula wyniesie 331 milionów euro" - napisano.

 

Znanych jest na razie 21 z 24 reprezentacji, które zagrają w przyszłym roku w Niemczech. Trzy kolejne wyłonią marcowe baraże, w których weźmie udział Polska.

 

W Hamburgu UEFA potwierdziła ponadto, że losowanie grup Ligi Narodów 2024/25 odbędzie się 8 lutego 2024 roku w Paryżu.

KZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie