Jeanmonnot wygrała w Oestersund, Mąka w trzeciej dzesiątce

Lou Jeanmonnot

Francuzka Lou Jeanmonnot wygrała bieg na dochodzenie na 10 km w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Drugie miejsce zajęła Niemka Franziska Preuss, a trzecia była jej rodaczka Vanessa Voigt. Anna Mąka uplasowała się na 22. pozycji.

Francuzka, która w piątek wygrała także sprint, jako jedyna z czołowej trójki strzelała bezbłędnie i ukończyła bieg z czasem 31.41,3 po zaciętej, emocjonującej walce na finiszu z Preuss. Druga na mecie Niemka przegrała z nią zaledwie o 0,3 s. Voigt zanotowała stratę 18,5 s.

Dla Mąki był to bardzo dobry występ - strzelała bezbłędnie, dzięki czemu awansowała z 46. na 22. miejsce, ze stratą nieco ponad trzech minut do zwyciężczyni. Natalia Sidorowicz nie wystartowała z powodu przeziębienia.

Liderką klasyfikacji generalnej jest Preuss z dorobkiem 200 punktów. Jeanmonnot jest na drugiej pozycji - 197, a na trzeciej plasuje się Voigt - 165.

W niedzielę odbędzie się jeszcze bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn.

To ostatnie konkurencje w inauguracyjnej rundzie biathlonowego Pucharu Świata. Kolejną zaplanowano na 8-10 grudnia w austriackim Hochfilzen.