Mistrz i wicemistrz kraju niespodziewanie z porażkami na inaugurację sezonu

Inne
Mistrz i wicemistrz kraju niespodziewanie z porażkami na inaugurację sezonu
fot. Cyfrasport
Mistrz i wicemistrz kraju niespodziewanie z porażkami na inaugurację sezonu

Broniący tytułu mistrza Polski hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań przegrali z innym poznańskim zespołem Wartą 3:4 i w inauguracyjnym spotkaniu halowego sezonu. Porażki przed własną publicznością doznał także wicemistrz kraju Pomorzanin Toruń.

Warciarze wygrywali już 3:1, ale wojskowi doprowadzili do remisu 3:3. Obie ekipy miały 12 minut, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, dopiero na sekundy przed zakończeniem pojedynku Michał Wachowiak pokonał bramkarza Grunwaldu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wicemistrz olimpijski zawieszony na trzy lata! Sfałszował datę urodzenia

 

Niespodziewanej porażki doznał także wicemistrz Polski Pomorzanin Toruń, który uległ LKS Gąsawa 3:6. Bohaterem meczu był zawodnik gości Mateusz Mazany, zdobywca trzech goli.

 

Niezwykły przebieg miał mecz w Gnieźnie pomiędzy Stellą a Eneą AZS AWF Poznań. Gospodarze po 26 minutach prowadzili już 5:1, lecz po przerwie do pracy zabrali się akademicy. Już w 40. minucie był remis 5:5, ale ofensywa gości trwałą dalej. Dopiero przy stanie 9:6 dla AZS AWF znów inicjatywę przejęli gnieźnianie, ale strat nie zdążyli już odrobić.

 

- Takie mecze na hali często się zdarzają. Nawierzchnia boiska w Gnieźnie jest dość ciężka, piłka wysoko się odbija i potrzebowaliśmy trochę czasu na zaadaptowanie się do tych warunków. A rywale niemal każdą sytuację zamieniali na bramkę. My natomiast jesteśmy dobrze fizycznie przygotowani do sezonu i przewagą w tym aspekcie wygraliśmy to spotkanie – powiedział trener poznańskiej drużyny Jacek Adrian, który ze swoim zespołem w 2021 roku zdobył mistrzostwo kraju.

 

Jak dodał, szansę na walkę o najwyższe cele mają praktycznie wszystkie zespoły.

 

- W tym sezonie liga, podobnie jak na boiskach otwartych, jest wyjątkowo wyrównana. Nie ma zespołu, który może być dostarczycielem punktów. Każda drużyna ma bardzo mocne pierwsze piątki i to ławka może zadecydować o wyniku meczu i o medalach. Dlatego szansę na podium mają wszystkie ekipy – podsumował szkoleniowiec.

 

Regulamin superligi o halowe mistrzostwo Polski uległ małej zmianie. W fazie zasadniczej rozgrywana będzie tylko jedna runda (siedem kolejek), a następnie najlepsza szóstka wystąpi w turniej finałowym. Jego uczestnicy zostaną podzieleni na dwie trzydrużynowe grupy; ich zwycięzcy zagrają w finale, a zespoły z drugich miejsc zmierzą się w pojedynku o brązowy medal. Ostatnia ekipa po rundzie zasadniczej zostanie automatycznie zdegradowana do pierwszej ligi, a drużyna z siódmej lokaty wystąpi w barażu z wicemistrzem pierwszej ligi o miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Wyniki 1. kolejki:

 

Pomorzanin Toruń – LKS Gąsawa 3:6 (1:2)
Grunwald Poznań – Warta Poznań 3:4 (1:3)
LKS Rogowo – AZS Politechnika Poznańska 6:10 (3:4)
Stella Gniezno – Enea AZS AWF Poznań 8:9 (5:2)

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie