Napoli bezradne w hicie ligi włoskiej. Świetny mecz Interu

W taki sposób Nicolo Barella zdobył drugę bramkę dla Interu

Inter Mediolan pewnie pokonał 3:0 SSC Napoli w meczu czternastej kolejki włoskiej Serie A. "Nerazzurri" rozegrali świetne spotkanie i spokojnie wypunktowali ekipę mistrzów Włoch.

Obie ekipy miały swoje sytuacje w pierwszej odsłonie meczu, ale piłka długo nie chciała wpaść do siatki. Piłkarze z Neapolu najgroźniejsi byli po strzałach z dystansu. Uderzenie Eljifa Elmasa z trzeciej minuty kapitalnie obronił jednak Yann Sommer, a próba Matteo Politano z minuty 36. wylądowała na poprzeczce. Warto nadmienić, że w dwunastej minucie gola dla Interu zdobył Marcus Thuram, ale francuski snajper znajdował się na nieznacznym spalonym.

Kiedy wydawało się, że drużyny zejdą na przerwę z wynikiem 0:0, mediolańczycy zaskoczyli gospodarzy. Piłkę głową umiejętnie zgrał Denzel Dumfries, musnął ją jeszcze delikatnie Nicolo Barella, a Hakan Calhanoglu bez zastanowienia huknął z półwoleja. Alex Meret nie miał nic do powiedzenia i "Nerazzurri" objęli prowadzenie.

Mistrzowie kraju wyszli na drugą część spotkania z nadzieją na odrobienie jednobramkowej straty. W 58. minucie dobrą okazję miał Khvicha Kvaratskhelia, ale po raz kolejny na drodze do szczęścia neapolitańczyków stanął dobrze dysponowany Sommer. Finaliści Ligi Mistrzów z minionej kampanii byli w niedzielny wieczór dużo skuteczniejsi. Cztery minuty później dobrą piłkę z lewego skrzydła dograł w pole karne Lautaro Martinez, a Barella zabawił się z obrońcami Napoli i z bliska umieścił piłkę w bramce Mereta.

Czasu na dogonienie przyjezdnych było jeszcze sporo, ale podopieczni Waltera Mazzarriego nie mogli znaleźć sposobu na rozszyfrowanie defensywy mediolańczyków. Gwóźdź do trumny Napoli wbił w 85. minucie Marcus Thuram. Napastnik "Nerazzurrich" musiał tylko dostawić stopę do precyzyjnego dogrania Juana Cuadrado.

Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 75. minucie spotkania i nie wyróżnił się niczym szczególnym.

SSC Napoli - Inter Mediolan 0:3 (0:1)

Bramki: Hakan Calhanoglu 44, Nicolo Barella 62, Marcus Thuram 85