Fortuna Puchar Polski: Raków Częstochowa - Cracovia. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Raków Częstochowa i Cracovia zmierzą się ze sobą w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Która z drużyn będzie cieszyć się z awansu? Relacja i wynik na żywo meczu Raków Częstochowa - Cracovia na Polsatsport.pl.

Pierwsza runda Fortuna Pucharu Polski odbyła się pod koniec września. Uczestniczyło w niej 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, 18 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2022/23, 16 zespołów I ligi z sezonu 2022/23. Drużyny grające w eliminacjach i fazach grupowych europejskich pucharów - Raków Częstochowa, Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin - miały wolny los i do rywalizacji dołączyły od drugiej rundy, czyli 1/16 finału.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy pary 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

 

Na tym etapie kibiców czeka 8 spotkań. Odbędą się one pomiędzy 5 a 7 grudnia. To ostatnia faza Fortuna Pucharu Polski w tym roku. Ćwierćfinały, półfinały i finał zaplanowano na rundę wiosenną.

 

Obrońcą tytułu Fortuna Pucharu Polski jest Legia Warszawa, która okazała się lepsza od Rakowa Częstochowa. Po 120 minutach walki kibice zgromadzeni na PGE Narodowym nie zobaczyli żadnych bramek. Rzuty karne lepiej egzekwowali piłkarze ze stolicy, a ich bohaterem został Kacper Tobiasz, który obronił decydującą "jedenastkę".

 

Relacja i wynik na żywo meczu Raków Częstochowa - Cracovia na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 18:00.

MS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie