Syn legendy pobił rekord! To najmłodszy siatkarz w historii ligi włoskiej

Siatkówka
Syn legendy pobił rekord! To najmłodszy siatkarz w historii ligi włoskiej
fot. CEV, Polsat Sport
Na boisku pojawił się młodziutki Manuel Zlatanow.

O tym, że odmładzanie w sporcie jest potrzebne, nieraz boleśnie przekonują się różne reprezentacje narodowe. W Piacenzie zdają się doskonale o tym wiedzieć, bowiem w ostatnim spotkaniu na parkiecie pojawił się... 15-latek!

Włoska siatkówka ma się dobrze nie tylko dzięki ogromnemu zapleczu finansowemu, ale też umiejętności wyszukiwania "perełek". W ostatnim spotkaniu SuperLegi pomiędzy Rana Verona i Gas Sales Bluenergy Piacenza taka właśnie "perełka" pojawiła się na parkiecie. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Kurek zabrał głos po nagłym zniknięciu. "Przerwa na drodze"

 

Mowa o Manuelu Zlatanowie. Młodziutki zawodnik ma dokładnie 15 lat, 8 miesięcy i 25 dni. Pod koniec trzeciego seta pojawił się na boisku, żeby wykonać zagrywkę. Swój debiut może zaliczyć do udanych, bo po jego serwisie Piacenza zdobyła punkt, a w całym meczu wygrała 3:0.

 

 

Zlatanow stał się najmłodszym siatkarzem w historii włoskiej ekstraklasy. Swoim wyczynem przyjmujący wyprzedził dotychczasowego rekordzistę, Mattiiego Taramelliego, który w momencie debiutu miał 15 lat, 10 miesięcy 1 dzień. Było to w 2014 roku.

 

Co ciekawe, Zlatanow jest synem innego znanego siatkarza - Hristo. Włoch z rumuńskimi korzeniami to wicemistrz Europy z 2001 roku i multimedalista Ligi Światowej. 46-latek jest także mistrzem Włoch i zdobywcą Superpucharu i Pucharu tego kraju.

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie