Zarabia krocie, choć jeszcze nie zadebiutował. Najwyższy taki kontrakt w historii!

Inne
Zarabia krocie, choć jeszcze nie zadebiutował. Najwyższy taki kontrakt w historii!
Fot. PAP
Jackson Chourio dostał najwyższy w historii MLB kontrakt dla zawodnika, który nie zadebiutował jeszcze w najsilniejszej lidze świata

Wenezuelczyk Jackson Chourio zarabia krocie, mimo że... nie zdążył jeszcze zadebiutować w najsilniejszej lidze świata, amerykańskiej MLB. Umowa 19-latka jest najwyższym takim kontraktem w historii baseballa.

Chourio, uważany za jeden z największych talentów od wielu lat, trafił do Milwaukee Brewers dwa lata temu. Jego agenci wynegocjowali mu kontrakt, opiewający na 82 miliony dolarów za 8 sezonów gry.

 

ZOBACZ TAKŻE: Juan Soto odmówił podpisania kontraktu na kwotę 440 mln dolarów

 

Od tego czasu baseballista z Wenezueli nie rozegrał ani jednego spotkania w MLB. 19-letni zawodnik odsyłany był do klubów partnerskich: Dominican Summer League Brewers, Carolina Mudcats, Wisconsin Timber Rattlers i Biloxi Shuckers. W barwach Mudcats został wybrany MVP rozgrywek Carolina League i zgarnął nagrodę Top MLB Prospect.

 

- Na pewno spełnię pokładane we mnie nadzieje. Wiem, że presja będzie ogromna, ale to zmotywuje mnie do jeszcze cięższej pracy. Pieniądze mnie nie zmienią, a jeśli zmienią, to tylko na lepsze - zapewnia baseballista.

 

Umowa Jacksona Chourio z Milwaukee Brewers jest najwyższym w historii MLB kontraktem, wynegocjowanym przez zawodnika, który nie zagrał jeszcze ani jednego spotkania w najsilniejszej lidze świata. Poprzedni rekord należał do Luisa Roberta Juniora, którego umowa z Chicago White Sox opiewała na 50 milionów dolarów za 6 lat gry.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie