Kuriozalna reakcja Rosjan na warunki dopuszczenia do igrzysk. Mówią o dyskryminacji

Inne
Kuriozalna reakcja Rosjan na warunki dopuszczenia do igrzysk. Mówią o dyskryminacji
Fot. PAP
Kuriozalna reakcja Rosjan na warunki dopuszczenia do igrzysk. Mówią o dyskryminacji

Rosja potępiła jako "dyskryminujące” warunki udziału sportowców z tego kraju w igrzyskach w Paryżu w 2024 roku, zaproponowane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Przewidują one w szczególności rywalizację pod neutralnym sztandarem.

MKOl oznajmił w piątek, że Rosjanie i Białorusini, którzy zakwalifikują się do igrzysk olimpijskich w Paryżu, będą mogli rywalizować jako sportowcy neutralni, bez flag, emblematów i hymnów. Z wyłączeniem zawodów drużynowych i jeśli nie wspierali oni aktywnie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szef ukraińskiego MSZ o dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów do igrzysk. "Kreml użyje tego w wojnie propagandowej"

 

"Warunki są dyskryminujące i sprzeczne z zasadami sportu. Szkodzą samym igrzyskom olimpijskim, a nie rosyjskiemu sportowi. Takie podejście jest absolutnie nie do przyjęcia" – powiedział rosyjski minister sportu Oleg Matycyn, cytowany przez agencję informacyjną TASS oraz światowe media.

 

Wskazał jednak, że rosyjscy sportowcy, którzy uzyskali prawo udziału w igrzyskach w 2024 roku, "prawdopodobnie wezmą w nich udział".

 

"Zawsze wspieramy swoich. To nasi sportowcy, członkowie naszej sportowej rodziny" – dodał.

 

Jak poinformował MKOl, dotychczas na igrzyska zakwalifikowało się zaledwie jedenastu "neutralnych zawodników indywidualnych" - ośmiu Rosjan i trzech Białorusinów.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie