Emocje w Szczecinie! Górą Arged BM Stal

Sporo emocji w Szczecinie! Ostatecznie Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonał Kinga 85:81.

Ostrowianie rozpoczęli ten mecz od serii 0:7. Po chwili dzięki akcjom Aigarsa Skele i Davida Brembly’ego różnica wzrosła nawet do 14 punktów. To nie był koniec! Trafienie Michała Chylińskiego oznaczało aż 19 punktów różnicy. Ostatecznie po 10 minutach było aż 12:30. W drugiej kwarcie sytuacja całkowicie się odwróciła. King krok po kroku odrabiał straty - zaczął tę część meczu od serii 20:1! Po akcji 2+1 Zaca Cuthbertsona wychodził więc na prowadzenie! Później jednak ważne rzuty trafiali jednak Chatman oraz Skele - głównie dzięki nim pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:42.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego dość szybko wychodził na prowadzenie po trafieniach Andrzeja Mazurczaka i Zaca Cuthbertsona. Ostrowianie odpowiedzieli jednak na to serią 0:6, chociaż gospodarze ciągle byli blisko. Dopiero po późniejszych rzutach Skele i Chatmana goście uciekli na 10 punktów. Kolejna akcja Amerykanina sprawiła, że po 30 minutach było 54:66. Po trójce Davida Brembly’ego w kolejnej kwarcie przewaga drużyny trenera Andrzeja Urbana wzrosła aż do 16 punktów. Szczecinianie nie zamierzali się poddawać! Odpowiedzieli niesamowitą serią 14:0, za którą na pochwały zasłużył Michał Nowakowski. Później jednak Aigars Skele dawał trochę oddechu przyjezdnym i sześć punktów przewagi. Ostatecznie Arged BM Stal zwyciężyła 85:81.

Najlepszym zawodnikiem gości był Aigars Skele z 23 punktami, 5 zbiórkami i 8 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Zac Cuthbertson - zdobył 15 punktów i 4 zbiórki.

King Szczecin - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 81:85 (12:30, 28:12, 14:24, 27:19).

Punkty:

King Szczecin: Zac Cuthberston 15, Tony Meier 13, Morris Udeze 13, Michał Nowakowski 12, Andrzej Mazurczak 11, Artur Łabinowicz 8, Przemysław Żołnierewicz 5, Kacper Borowski 4, Mateusz Samiec 0, Filip Matczak 0, Maciej Żmudzki 0.

Arged BM Stal Ostrów Wlkp.: Aigars Skele 23, Ojars Silins 17, Rodney Chatman 15, David Brembly 13, Michał Chyliński 9, Arunas Mikalauskas 6, Damian Kulig 1, Nemanja Djurisic 1, Wiktor Sewioł 0.