Świetna forma napastnika reprezentacji Polski. Jest coraz wyżej w klasyfikacji strzelców

Adam Buksa

Adam Buksa zdobył bramkę dla Antalyasporu w zwycięskim 2:1 meczu na własnym stadionie z Karagumruk w 15. kolejce ekstraklasy tureckiej. Piłkarz reprezentacji Polski ma na koncie osiem trafień i awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców.

Buksa wpisał się na listę strzelców w 13. minucie. W tym momencie drużyna z Antalyi prowadziła już 2:0, a gola otwarcia zanotował Veysel Sari (7.).

Rywale zmniejszyli rozmiary porażki tuż przed przerwą po strzale Guvena Yalcina (42.). Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał Erdal Rakip.

W składzie zespołu z Antalyi na drugą połowę wyszedł Jakub Kałuziński.

Antalyaspor ma 23 punktów i zajmuje w tabeli siódme miejsce. Prowadzi Galatasaray (40) przed Fenerbahce Stambuł Sebastiana Szymańskiego z dorobkiem 37, który mecz 15. kolejki rozegra w sobotę z Besiktasem.