Thurnbichler ostro o skokach Polaków. "Podstawy nie są solidne"

Zimowe
Thurnbichler ostro o skokach Polaków. "Podstawy nie są solidne"
fot. PAP
Thomas Thurnbichler

"Znów popełniliśmy wiele błędów" - przyznał trener polskich skoczków narciarskich Thomas Thurnbichler w materiale udostępnionym przez PZN. W zawodach Pucharu Świata w Klingenthal Piotr Żyła zajął 22. miejsce, a Dawid Kubacki był 28.

Polacy znów byli tłem dla najlepszych. W sześciu konkursach obecnego sezonu żadnemu z podopiecznych Thurnbichlera nie udało się jeszcze uplasować w czołowej "10".

 

- Trudny dzień, znów popełniliśmy wiele błędów. Potrzebujemy treningów, w tym tygodniu był kłopot z ich realizacją, ale nadrobimy to w kolejnym. Musimy zmierzyć się z naszymi problemami - powiedział austriacki szkoleniowiec.

 

ZOBACZ TAKŻE: Odważne zdjęcie Aryny Sabalenki. "Miau. Cóż za piękny wieczór"

 

Żyła i Kubacki nie zdołali nawet utrzymać pozycji z pierwszej serii, po której byli, odpowiednio, na 17. i 23. miejscu.

 

- Jeśli w trakcie zawodów skoki ulegają pogorszeniu, to znaczy, że podstawy nie są solidne, w pełni przepracowane. Właśnie na fundamentach będziemy się skupiali, aby chłopakom było później łatwiej skakać pod presją w trakcie konkursu - podkreślił Thurbichler.

 

Po pierwszej serii odpadli 37. Paweł Wąsek i 40. Andrzej Stękała. Maciej Kot został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach za nieprzepisowy kombinezon.

 

Wygrał Niemiec Karl Geiger. Na podium stanęli też Szwajcar Gregor Deschwanden i Niemiec Andreas Wellinger.

 

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymał Austriak Stefan Kraft, który tym razem zajął dziewiąte miejsce. Nad drugim Wellingerem ma 129 punktów przewagi.

 

Kolejne zawody, 16-17 grudnia, zaplanowano w Engelbergu. 

 

KP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie