Władze odmówiły kibicom przyjazdu na mecz Ligi Mistrzów

Piłka nożna
Władze odmówiły kibicom przyjazdu na mecz Ligi Mistrzów
fot. PAP
Francuskie władze odmówiły kibicom Sevilli przyjazdu na wtorkowy mecz piłkarskiej Ligi Mistrzów z Lens.

Francuskie władze odmówiły kibicom Sevilli przyjazdu na wtorkowy mecz piłkarskiej Ligi Mistrzów z Lens. W niedzielę decyzję ogłosił minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin, a w poniedziałek potwierdziła ją prefektura departamentu Pas-de-Calais.

Mecz został wcześniej oceniony jako "podwyższonego ryzyka" przez Krajowy Wydział ds. Zwalczania Chuligaństwa.

 

Z decyzją władz francuskich nie zgadza się klub z Andaluzji, który zapowiedział, że "złoży pilny apel do Francuskiego Narodowego Stowarzyszenia Kibiców" i "wykorzysta wszystkie możliwości prawne i dyplomatyczne", aby ją unieważnić.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fatalne zachowanie reprezentanta Polski. Wyleciał z boiska w meczu Serie A

 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej trener Lens Franck Haise również wyraził żal, że podjęto taką decyzję, "zwłaszcza że informacja była spóźniona".

 

"Losowanie grup odbyło się pod koniec sierpnia. Kibice Sevilli zorganizowali podróż na mecz. Jest ich 300 czy 400 i w ostatniej chwili mówimy im +nie+, ponieważ są pewne problemy – mają je wszystkie kraje – i mówimy im, żeby zostali w domu, choć do igrzysk olimpijskich zostało dziesięć miesięcy. Ale w jaki sposób chcemy zorganizować igrzyska olimpijskie, skoro nie możemy przyjąć na naszej ziemi 300 osób z Sewilli?" – pytał Haise. Piłkarzem Lens jest Przemysław Frankowski.

 

Stawką meczu będzie trzecie miejsce w grupie B, dające prawo gry w Lidze Europy. Już wcześniej awans do 1/8 finału z tej grupy zapewniły sobie Arsenal i PSV Eindhoven.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie