Legia Warszawa awansowała do fazy pucharowej Ligi Konferencji! Alkmaar bezradne przy Łazienkowskiej

Yuri Ribeiro celebrujący bramkę przeciwko AZ Alkmaar

Legia Warszawa postawiła kropkę nad "i" pokonując przy Łazienkowskiej holenderski AZ Alkmaar. Dzięki wygranej piłkarze ze stolicy zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji UEFA.

Początek starcia zapowiadał, że spotkanie przy Łazienkowskiej będzie meczem walki. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a oba zespoły miały ogromne problemy z kreowaniem sytuacji ofensywnych.

Pierwszy groźny strzał na bramkę oddali piłkarze AZ Alkmaar. W 21 minucie Jordy Clasie uderzył z siedemnastu metrów, ale pewną interwencją wykazał się Kacper Tobiasz. Goście z każdą kolejną minutą coraz pewniej czuli się w polu karnym Legii, ale nie byli w stanie sfinalizować żadnej z akcji. Ogromną pracę w obronie wykonywali skrzydłowi Legii. Kilka razy dobrą interwencją w defensywie popisał się Paweł Włoszek.

Przełom nastąpił w 34 minucie meczu. Z piłką w polu karnym gości znalazł się Josue. Portugalczyk popisał się wybitną centrą, a Yuri Ribeiro z najbliższej odległości pokonał bramkarza Alkmaar. Chwilę później przed znakomitą okazją na podwyższenie wyniku stanął Marc Gual, ale Hiszpan uderzył za lekko i nie zaskoczył Rome-Jaydena Owuse-Oduro. Do przerwy Legia prowadziła 1:0 i była blisko przypieczętowania awansu do fazy pucharowej Ligi Konferencji UEFA.

Początek drugiej połowy ułożył się po myśli gospodarzy. W 53 minucie Bruno Martins Indi po brutalnym faulu na Josue obejrzał czerwoną kartkę. Goście musieli radzić sobie w dziesiątkę, co Legioniści wykorzystali w 81 minucie spotkania. Znów w roli głównej Josue. Portugalczyk po raz kolejny udowodnił, że dysponuje doskonałą techniką. Kapitan Legii dośrodkował piłkę w pole karne a prowadzenie gospodarzy i wynik meczu ustalił Blaz Kramer. Dzięki zwycięstwu "Wojskowi" awansowali do fazy pucharowej Ligi Konferencji UEFA, zajmując drugie miejsce w swojej grupie. Na pierwszym miejscu zmagania zakończyła Aston Villa.

Legia Warszawa - AZ Alkmaar 2:0 (1:0)

Bramki: Yuri Ribeiro 34, Blaz Kramer 81.

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov (74. Artur Jędrzejczyk), Rafał Augustyniak, Steve Kapuadi - Paweł Wszołek (72. Gil Dias), Bartosz Slisz, Juergen Elitim, Yuri Ribeiro - Josue (87. Bartosz Kapustka), Marc Gual (72. Blaz Kramer), Ernest Muci (87. Bartosz Kapustka).

AZ Alkmaar: Rome Jayden Owusu Oduro - Yukinari Sugawara (80. Jayden Addai), Bruno Martins Indi, Penetra, David Moller Wolfe - Tiago Dantas (60. Riechedly Bazoer), Dani de Wit (80. Djordje Mihailovic), Jordy Clasie - Denso Kasius (72. Ibrahim Sadiq), Vangelis Pavlidis, Myron van Brederode (60. Jens Odgaard).

Czerwona kartka: Bruno Martins Indi 53.

Sędzia: Harald Lechner (Austria).