Bardzo dobry występ polskiego skoczka. Znów stanął na podium

Aleksander Zniszczoł

Aleksander Zniszczoł po raz kolejny w tym sezonie stanął na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego. Polski skoczek zajął drugie miejsce w konkursie w fińskiej Ruce.

29-letni zawodnik klubu WSS Wisła w pierwszej serii piątkowych zawodów skoczył aż 141,5 metra i z notą 153,5 punktu zajmował pierwszą pozycję. W rundzie finałowej nie zdołał jednak odeprzeć ataku Norwega Benjamina Oestvolda. Skoczył 136 metrów, o dwa metry bliżej niż Oestvold i ostatecznie zakończył zmagania na drugim stopniu podium. Do zwycięzcy stracił 4,6 punktu.

To kolejny bardzo dobry występ Zniszczoła w tym sezonie Pucharu Kontynentalnego. W ubiegłym tygodniu w Lillehammer nasz reprezentant był drugi i siódmy. Po trzech konkursach jest liderem klasyfikacji generalnej PK z dorobkiem 196 punktów. Nad drugim Oestvoldem ma jednak tylko punkt przewagi, nad trzecim Austriakiem Clemensem Aignerem - cztery punkty.

W piątkowym konkursie w Ruce poza Zniszczołem wystartowało jeszcze sześciu Polaków. Andrzej Stękała był 17., Jakub Wolny 20., Kacper Juroszek 23., Klemens Murańka 27., a Jan Habdas 35. Tomasz Pilch został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Drugi konkurs PK w Ruce odbędzie się w sobotę.