Niesamowity rzut na wagę zwycięstwa! Co za mecz

Niesamowite trafienie Marca Garcii pozwoliło MKS Dąbrowa Górnicza pokonać po dogrywce Muszyniankę Domelo Sokoła Łańcut 98:96 w jedynym piątkowym meczu ORLEN Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż z obu stron brakowało trochę skuteczności. Dopiero po późniejszych trójkach Marca Garcii goście uciekali na cztery punkty. Inicjatywę szybko przejmowali zawodnicy klubu z Łańcuta, a dzięki trafieniu z dystansu Janisa Berzinsa sami byli lepsi o cztery punkty. Po 10 minutach było 22:18. W drugiej kwarcie obie ekipy trafiały trójki, a prowadzenie zmieniało się właściwie co rzut. Dopiero po późniejszych akcjach Dominika Wilczka i Taylera Personsa goście uciekali na siedem punktów. M. in. dzięki rzutom z dystansu Filipa Struskiego i Terrella Gomeza dość szybko ponownie był remis. Ostatecznie po trafieniu Błażeja Kulikowskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:48.

W trzeciej kwarcie zdecydowanie lepiej radziła sobie drużyna trenera Marka Łukomskiego - szybko wracała na prowadzenie. Po trafieniach Tylera Cheese’a różnica wynosiła sześć punktów. Muszynianka Domelo Sokół teraz kontrolował sytuację, a MKS - dość zaskakująco - miał spore problemy z konstruowaniem swojego ataku. Ostatecznie po 30 minutach było 67:59. Na początku kolejnej części meczu po trójce Janisa Berzinsa gospodarze byli lepsi o dziewięć punktów. MKS nie zamierzał się poddawać, a dzięki trafieniu z dystansu Jeriaha Horne’a przegrywał tylko trzema punktami. Na dwie minuty przed końcem ten sam zawodnik doprowadził do remisu! Po chwili Marc Garcia dawał przyjezdnym przewagę! Kluczowa akcja należała do Terrella Gomeza - po jego trójce był remis, a ostatecznie również dogrywka!

Dodatkowy czas gry był bardzo wyrównany. W końcówce lepsi byli dąbrowianie, ale na 16 sekund przed końcem po trafieniu Kacpra Młynarskiego bliżej zwycięstwa była ekipa z Łańcuta. Ostatni rzut należał do Marca Garcii. Jego niesamowite trafienie zapewniło MKS zwycięstwo 98:96!

Marc Garcia rzucił 33 punkty, a Tayler Persons miał triple-double (15 punktów, 12 asyst, 11 zbiórek) dla gości. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Tyler Cheese z 30 punktami, 6 zbiórkami i 6 asystami.

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut – MKS Dąbrowa Górnicza 96:98 po dogrywce (18:22, 25:30, 20:11, 20:28 – 9:11)

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Tyler Cheese 30, Terrell Gomez 18, Janis Berzins 12, Kacper Młynarski 10, Biram Faye 10, Filip Struski 9, Adam Kemp 4, Marcin Nowakowski 3.

MKS Dąbrowa Górnicza: Marc Garcia 33, Jeriah Horne 22, Tayler Persons 15, Błażej Kulikowski 9, Dawid Słupiński 7, Dominik Wilczek 5, Lovell Cabbil 4, Marcin Piechowicz 2, Maciej Kucharek 1, Jakub Wojciechowski 0, Santiago Konaszuk 0.