Najważniejsze imprezy sportowe w 2024 roku. Zapamiętajcie te daty!

Inne

Rok 2024 będzie obfitował w ważne wydarzenia sportowe. Najważniejszą imprezą będą oczywiście igrzyska olimpijskie w Paryżu. Kibice piłki nożnej czekają natomiast na mistrzostwa Starego Kontynentu – Euro 2024. Co będzie się działo w świecie sportu? Kiedy odbędą się najważniejsze turnieje, imprezy, mistrzostwa, zawody w poszczególnych dyscyplinach? Sprawdź sportowy kalendarz na 2024 rok.

Najważniejszą imprezą roku będą Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024. Odbędą się one w dniach 26 lipca – 11 sierpnia. Ile medali w stolicy Francji wywalczą reprezentanci Polski?

Zobacz także: Grupy Euro 2024. Z kim Polska może zagrać na ME?

 

Na nudę nie powinni narzekać kibice piłki nożnej. Wiosną tradycyjnie rozegrane zostaną decydujące mecze Ligi Mistrzów, poznamy także mistrzów poszczególnych krajów. Później nadejdzie czas rywalizacji najlepszych drużyn Europy (Euro 2024 w Niemczech w dniach 14 czerwca – 14 lipca) i Ameryki (Copa America w USA w dniach 20 czerwca – 14 lipca). Kibiców reprezentacji Polski emocje czekają jeszcze wcześniej, bo już podczas marcowych baraży do mistrzostw Europy.

 

Na brak wydarzeń nie będą mogli narzekać również kibice innych dyscyplin. Jak w 2024 roku poradzi sobie Iga Świątek? Czy Bartosz Zmarzlik obroni tytuł mistrza świata? W jakiej formie będą polscy skoczkowie narciarscy? Jak zaprezentują się siatkarze i siatkarki?

 

Kiedy odbędą się najważniejsze zawody w poszczególnych dyscyplinach? Jak wygląda sportowy kalendarz na 2024 rok? Sprawdź w galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie