Ultrasi klubu z Ligue 1 nie wytrzymali! Nietypowa dostawa pod centrum treningowe

Piłka nożna
Ultrasi klubu z Ligue 1 nie wytrzymali! Nietypowa dostawa pod centrum treningowe
fot. "X"
Ultrasi Lorient

Zespół Lorient przeżywa trudne chwile. Drużyna prowadzona przez Regisa Le Brisa w ostatniej kolejce przegrała trzeci mecz z rzędu i spadła na przedostatnie miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy. Postawa klubu z Bretanii rozwścieczyła lokalnych ultrasów, którzy w nietypowy sposób dali upust swojej irytacji.

Upadek Lorient jest spektakularny. W aktualnym sezonie francuskiej Ligue 1 klub z Bretanii po 17. kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W ostatnich 14 meczach zawodnicy prowadzeni przez Regisa Le Brisa wygrali tylko jedno spotkanie. Czarę goryczy przelała ostatnia porażka 0:4 z ekipą Brest. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Hitowy transfer Legii Warszawa! To reprezentant kraju

 

Taka kompromitacja w spotkaniu z derbowym rywalem sprawiła, że zagorzali fani Lorient postanowili dać upust swojej irytacji. Sprawy w swoje ręce wzięli przedstawiciele najbardziej radykalnego skrzydła kibicowskiego klubu - "Merlus Ultras 1995". W nocy, po porażce swojej drużyny postanowili wyrzucić przed ośrodkiem treningowym Lorient 400 kg ryb. Wszystko zostało opatrzone transparentem z hasłem - "tak zepsute jak wy". 

 

 

 

 

Na swojej stronie internetowej, ultrasi wytłumaczyli swoje działanie. 

 

"Po kolejnej haniebnej (to delikatne określenie) porażce naszej drużyny, chwilę po meczu około 20 członków naszej ekipy zorganizowało akcję przed ośrodkiem treningowym klubu. Przed bramą zostało zdeponowane 400 kilogramów ryb. Niech ludzie, których nie interesuje los naszego klubu i którzy nie szanują Lorient, odejdą jak najdalej stąd" - można przeczytać w komunikacie. 

 

Najbliższy mecz ligowy drużyna Lorient rozegra 14 stycznia. Rywalem drużyny z Bretanii będzie ekipa Lille. 

K.P, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie