Polak odpadł w eliminacjach w Davos

Maciej Staręga odpadł w eliminacjach i został sklasyfikowany na 33. miejscu.

Szwedka Linn Svahn i Francuz Lucas Chanavat wygrali sprint techniką dowolną w szwajcarskim Davos, zaliczany do cyklu Tour de Ski oraz Pucharu Świata w biegach narciarskich. Jedyny Polak Maciej Staręga odpadł w eliminacjach i został sklasyfikowany na 33. miejscu.

Svahn w finale wyprzedziła o 1,3 s Norweżkę Kristinę Stavaas Skistad i o 1,73 Amerykankę Jessie Diggins. Najlepsza w eliminacjach rodaczka triumfatorki Jonna Sundling odpadła w ćwierćfinale.

W rywalizacji mężczyzn Chanavat na ostatniej prostej miał bezpieczną przewagę nad rywalami i spokojnie utrzymał ją do mety, kontrolując tempo drugiego Szweda Edvina Angera (0,25 s straty) i trzeciego Włocha Federico Pellegrino (0,44 s).

Po czterech z siedmiu etapów TdS na czele cyklu są Diggins oraz Norweg Harald Oestberg Amundsen, który w środę po upadku w ćwierćfinale zajął 25. miejsce. Oboje są także liderami klasyfikacji generalnych Pucharu Świata.

Na czwartek w Davos planowane są biegi na dochodzenie na 20 km techniką klasyczną. Cykl Tour de Ski zakończy się w weekend w Val di Fiemme, gdzie odbędą się biegi na 15 km "klasykiem" i na 10 km techniką dowolną.