Grzegorz Lato wspomina mecze przeciwko Franzowi Beckenbauerowi

Piłka nożna
Grzegorz Lato wspomina mecze przeciwko Franzowi Beckenbauerowi
Fot. PAP
Grzegorz Lato wspomina mecze przeciwko Franzowi Beckenbauerowi

"Pod koniec 2022 roku odszedł wielki piłkarz Pele, teraz żegnamy kolejną ikonę światowego futbolu Franza Beckenbauera" - powiedział PAP znakomity w przeszłości reprezentant Polski, były prezes PZPN Grzegorz Lato.

"Rozegraliśmy kilka spotkań przeciwko sobie. Pamiętam bezbramkowy remis z Niemcami w Hamburgu. Potem mundial w Niemczech i przegrany półfinał w trudnych warunkach. Winię naszych działaczy, że zgodzili się rozegrać spotkanie w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych" - przyznał Lato.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legenda reprezentacji Polski o Beckenbauerze. "Wielka indywidualność światowego formatu" 

 

"Cztery lata później zmierzyliśmy się na mundialu w Argentynie, remisując w meczu otwarcia 0:0. Wreszcie ostatni mecz, rozegrany w Monachium, z okazji 50. rocznicy urodzin Franza Beckenbauera, w którym Niemcy wystąpili przeciwko reprezentacji świata" - powiedział król strzelców mundialu w 1974, który zdobył w niemieckim turnieju siedem goli.

 

Beckenbauer zmarł w niedzielę, ale informację o śmierci jego rodzina przekazała w poniedziałek. Słynny "Kaiser" zmagał się w ostatnich latach z problemami zdrowotnymi. Miał 78 lat.

 

"Tego znakomitego piłkarza warto zapamiętać jeszcze z jednego powodu. Miał bowiem w dorobku dwa tytuły mistrza świata. Pierwszy zdobyty jako zawodnik, drugi jako trener" - dodał Lato, który w Hiszpanii w 1982 roku po raz drugi wywalczył z reprezentacją Polski trzecie miejsce w mistrzostwach świata.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie