Klęska siatkarzy Asseco Resovii w Lidze Mistrzów! Awans coraz mniej realny

Asseco Resovia przegrała z Tours VB 1:3 we własnej hali i 0:3 na wyjeździe.

Siatkarze Tours VB wygrali z Asseco Resovią 3:0 w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Reszowianie ponieśli trzecią porażkę w grupie B, drugą z ekipą z Francji po 1:3 we własnej hali, a ich szanse na awans znacznie zmalały.

Asseco Resovia efektownie rozpoczęła to spotkanie (2:6), ale gospodarze błyskawicznie odrobili straty, gdy serią kapitalnych zagrywek popisał się Antoine Pothron (6:6). Później ta historia się powtórzyła – przewaga rzeszowian (8:11, 11:14), którą zniwelowali siatkarze Tours (14:14). Końcówka potoczyła się po myśli gospodarzy. Tym razem w polu serwisowym błysnął Gildas Prevert, poszła seria (23:20), a ostatni punkt w tym secie wywalczył efektownym gwoździem Leandro Nascimento (25:22).

W drugiej partii, po wyrównanym początku (6:6), w środkowej części seta przewagę zaczęli budować siatkarze Tours VB (12:10, 16:12). W końcówce dominowali na boisku, a gra przyjezdnych wyraźnie się posypała. Gospodarze grali pewnie, byli skuteczniejsi w ataku i dominowali w bloku. Właśnie efektowne bloki dały ekipie Tours dwa ostatnie punkty w tej części meczu (25:18).

Trzeciego seta rzeszowianie rozpoczęli z Łukaszem Kozubem na rozegraniu. Prezentowali się lepiej, niż w poprzedniej partii, w środkowej części seta odskoczyli na cztery oczka (11:15), ale gospodarze szybko się przebudzili. Wygrali cztery akcje z rzędu i gdy Julien Faganas obił blok gości, prowadzili 17:16. Końcówka tym razem przyniosła sporo emocji. Skuteczny atak Nicolasa Mendeza oznaczał piłkę setową dla Tours (24:22). Goście doprowadzili do gry na przewagi, w niej górą była jednak ekipa z Francji. Nascimento zaserwował asa, a po chwili punktowy blok Tours zamknął to spotkanie (27:25).

Skrót meczu Tours - Resovia:

Najwięcej punktów: Antonie Pothron (13), Julien Faganas (12), Michael Parkinson (10) – Tours VB; Stephen Boyer (19), Klemen Cebulj (11) – Asseco Resovia. MVP: Julien Faganas (9/17 = 53% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

Jak wygląda sytuacja w grupie B? Asseco Resovia zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 6 punktów (za dwa zwycięstwa z ACH Volley Lublana). Itas Trentino ma 12 oczek na koncie i w tej kolejce zagra jeszcze z ekipą ze Słowenii. Tours VB zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 9 oczek. W ostatniej kolejce rzeszowianie zagrają na wyjeździe z Itas Trentino.

Tours VB – Asseco Resovia 3:0 (25:22, 25:18, 27:25)

Tours VB: Nicolas Mendez, Michael Parkinson, Julien Faganas, Antonie Pothron, Leandro Nascimento Dos Santos, Zeljko Corić – Luca Ramon (libero) oraz Gildas Prevert. Trener: Marcelo Fronckowiak.
Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Torey DeFalco, Stephen Boyer, Karol Kłos, Klemen Cebulj, Bartłomiej Mordyl – Paweł Zatorski (libero) oraz Yacine Louati, Adrian Staszewski, Jakub Bucki, Łukasz Kozub. Trener: Giampaolo Medei.