Dwie czerwone kartki w derbach Rzymu. Losy awansu rozstrzygnął jeden gol

Lazio i AS Roma zmierzyły się ze sobą w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Biancocelesti" 1:0. Bramkę na wagę awansu do półfinału z rzutu karnego zdobył Mattia Zaccagni. Poniżej skrót meczu Lazio - Roma.

Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Gol na 1:0 padł 51. minucie gry. Kilkadziesiąt sekund wcześniej w polu karnym sfaulowany został Matteo Guendouzi. Sędzia skonsultował sytuację z VAR i postanowił podyktować rzut karny. "Jedenastkę" pewnym strzałem wykorzystał Zaccagni.

Lazio mogło dwukrotnie podwyższyć prowadzenie kilka minut później. Najpierw strzał Taty'ego Castellanosa obronił Rui Patricio, a następnie Matias Vecino uderzył tuż obok słupka bramki. Po niespełna godzinie gry plac gry opuścił Zalewski. Jego miejsce zajął Leonadro Spinazzola.

W kolejnych minutach zamiast sytuacji podbramkowych, oglądaliśmy ostrą grę, która zakończyła się kilkoma kartkami.  Gorąco było również na ławce rezerwowych. W 84. minucie gry czerwoną kartkę obejrzał jeden z asystentów Jose Mourinho. Trzy minuty później świetną okazję do wyrównania zmarnował Andrea Belotti. Dobrą interwencją w tej sytuacji popisał się Christos Mandas.

Arbiter doliczył siedem minut do regulaminowego czasu gry. Lazio kończyło mecz w dziesiątkę. Czerwoną kartkę w 96. minucie gry otrzymał Pedro. W końcówce spotkania bliski zdobycia bramki wyrównującej był Romelu Lukaku, ale Belg w dogodnej sytuacji uderzył nad poprzeczką. Niedługo przed końcowym gwizdkiem sędziego proporcje na boisku się wyrównały - ukarany czerwoną kartką został Sardar Azmoun z Romy.

Ostatecznie rezultat meczu nie uległ już zmianie. Lazio wygrało i zapewniło sobie udział w półfinale Pucharu Włoch.

Lazio - AS Roma 1:0 (0:0)

Bramka: Zaccagni 51 (rz.k.)