Polacy bez medali w drugim dniu ME w short tracku

Zimowe
Polacy bez medali w drugim dniu ME w short tracku
fot. PAP/EPA
Włoch Pietro Sighel i Polak Diane Seller po wyścigu finałowym na 500 m podczas mistrzostw Europy w short tracku.

Polacy łyżwiarze nie zdobyli medalu drugiego dnia mistrzostw Europy w short tracku w Gdańsku. W sobotnich finałach na 500 m czwarte lokaty zajęli Kamila Stormowska i Diane Sellier. Triumfowali Holenderka Xandra Velzeboer i Włoch Pietro Sighel, który wygrał także na 1500 m.

W finałach na 500 m jechało po pięć zawodniczek i zawodników, w tym gronie byli Nikola Mazur i Stormowska oraz Sellier i Michał Niewiński.

 

ZOBACZ TAKŻE: Historia Biało-Czerwonych medali ME w short tracku

 

O ile biało-czerwone od początku do końca plasowały się na dwóch ostatnich pozycjach, o tyle blisko zdobycia brązowego medalu był Sellier. Polak jechał najpierw drugi, a następnie trzeci, a miejsce na podium stracił na finiszu. Dosłownie o pół łyżwy wyprzedził go Belg Stijn Desmet. Drugi był Holender Teun Boer.

 

O sporym pechu mógł mówić Niewiński, który tuż po starcie potknął się i upadł na lód. Reprezentant gospodarzy kontynuował rywalizację, ale nie odegrał w niej żadnej roli.

 

Velzeboer wyprzedziła swoją rodaczkę Selmę Poutsmę oraz Belgijkę Hanne Desmet.

 

Wcześniej w biegu na 1500 m triumfowali Włosi Elisa Confortola i Sighel. Kolejne miejsca na podium przypadły Włoszce Glorii Ioriatti i Węgierce Rebece Sziliczei-Nemet oraz Holendrom Friso Emonsowi i Itzhakowi de Laat.

 

Sellier był szósty, Niewiński - ósmy, a Gabriela Topolska - 10.

 

W niedzielę w hali Olivia rozdane zostaną medale na 1000 m kobiet i mężczyzn, w sztafecie kobiet (3000 m) i mężczyzn (5000 m) oraz w sztafecie mieszanej (2000 m).

 

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie