Ważne zwycięstwo Włoszki! Awans w klasyfikacji generalnej

Sofia Goggia wygrała w austriackim Altenmarkt

Włoszka Sofia Goggia wygrała w austriackim Altenmarkt trzeci w sezonie zjazd Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Druga była zawodniczka gospodarzy Stephanie Venier, a trzecie miejsce ex aequo zajęły rodaczka zwyciężczyni Nicol Delago i Austriaczka Mirjam Puchner.

Polki nie startowały.

Goggia triumfowała czasem 1.46,47. Venier przegrała z nią tylko o 0,1 sekundy, natomiast Delago i Puchner były wolniejsze o 0,34 s. Zjazdu nie ukończyło siedem zawodniczek. Między innymi Norweżka Kasja Vickhoff Lie zanotowała spektakularny upadek, ale wstała o własnych siłach i nie doznała poważnej kontuzji.

Goggia odniosła drugie zwycięstwo w sezonie oraz 24. w karierze, w tym 18. w zjeździe.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Amerykanka Michaela Shiffrin (929 pkt). Za nią plasują się Włoszka Federica Brignone (765 pkt) i Słowaczka Petra Vlhova (722 pkt). Czwarta jest Szwajcarka Lara Gut-Behrami (649 pkt), a na piąte miejsce awansowała Goggia (550 pkt). Najlepsza z Polek Maryna Gąsienica-Daniel ma 90 pkt i jest 45.

Goggia z dorobkiem 230 pkt jest liderką klasyfikacji zjazdu i o 93 wyprzedza Szwajcarkę Jasmine Flury. W niedzielę w Altenmarkt odbędzie się supergigant.