Magdalena Fręch poznała kolejną rywalkę! To dwukrotna zwyciężczyni turnieju wielkoszlemowego

Magdalena Fręch zmierzy się z Caroline Garcia w drugiej rundzie Australian Open.

Magdalena Fręch poznała rywalkę, z którą będzie musiała zmierzyć się w drugiej rundzie Australian Open. Będzie nią Caroline Garcia. Rozstawiona z numerem 16. francuska tenisistka wygrała z Japonką Naomi Osaką 6:4, 7:6 (7-2). Wcześniej w poniedziałek Fręch pokonała Australijkę Darię Saville 6:7 (5-7), 6:3, 7:5.

Para Garcia - Osaka byłą jedną z ciekawszych w pierwszej rundzie. Japonka to była liderka światowego rankingu oraz zwyciężczyni Australian Open 2019 i 2021, która w tym roku wznowiła karierę po przerwie macierzyńskiej i w Melbourne grała dzięki "dzikiej karcie".

Mecz był bardzo wyrównany, a o wygranej Francuzki zdecydowały detale. W pierwszym secie Garcia wykorzystała moment słabości rywalki w piątym gemie, w którym zanotowała jedyne w tej partii przełamanie.

W drugiej obie zawodniczki dobrze serwowały i potrzebny był tie break. W nim od stanu 2-2 Garcia zdobyła pięć punktów z rzędu, zamykając spotkanie po godzinie i 26 minutach.

Francuzka dwukrotnie triumfowała w grze podwójnej kobiet na Roland Garros (2016 i 2022) oraz była wiceliderką światowego rankingu w grze podwójnej. Będzie to jej pierwsze starcie z Fręch. Ich mecz prawdopodobnie odbędzie się w środę.