Australian Open: Iga Świątek - Linda Noskova. Relacja live i wynik na żywo

Iga Świątek - Linda Noskova to mecz III rundy Australian Open. Zdecydowaną faworytką będzie Polka. Czy uda jej się wywalczyć awans? Relacja live i wynik na żywo z meczu Świątek - Noskova od Polsatsport.pl.

Liderka światowego rankingu ma za sobą dwa spotkania w Australii, podczas których zdążyła przetrwać trudne momenty. Najpierw w dwóch setach ograła Sofię Kenin, choć w pierwszej partii przegrywała już 4:5 przy serwisie rywalki. Jeszcze trudniej było w kolejnej fazie. Danielle Collins postawiła poprzeczkę bardzo wysoko, a w decydującym secie było już 4:2 i 40:0 dla Amerykanki. Mimo to Świątek wróciła do spotkania i zwyciężyła.

Jej sobotnia przeciwniczka jest notowana na 50. miejscu w rankingu WTA, więc nie musiała występować w kwalifikacjach. W drabince głównej los skojarzył ją z rodaczką Marie Bouzkovą, która ograła w dwóch setach, a następnie pokonała McCartney Kessler 2:1.

Świątek - Noskova to mecz, który odbył się już w 2023 roku. W Warszawie Polaka wygrała 2:0, oddając rywalce zaledwie pięć gemów.

Jak będzie tym razem?

Relacja live i wynik na żywo z meczu Świątek - Noskova w sobotę od ok. 9:00 na Polsatsport.pl.