Legendarny siatkarz wymienił faworytów igrzysk. Co za słowa o Polsce!

Robert IwanekSiatkówka
Legendarny siatkarz wymienił faworytów igrzysk. Co za słowa o Polsce!
Fot. Cyfrasport
Polacy są według Płamena Konstantinowa mocnymi kandydatami do olimpijskiego złota

Płamen Konstantinow, były znakomity zawodnik, a obecnie trener Lokomotiwu Nowosybirsk, udzielił wywiadu rosyjskim mediom, w którym wypowiedział się między innymi o faworytach igrzysk olimpijskich w Paryżu. W gronie kandydatów do złota wymienił reprezentację Polski.

Rywalizacja siatkarzy w tegorocznych igrzyskach olimpijskich potrwa od 27 lipca do 11 sierpnia. Wywalczonego w Tokio złota bronić będą gospodarze imprezy, Francuzi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były siatkarski reprezentant Polski opowiedział o problemie! "Państwo podziemne"

 

Płamen Konstantinow uważa, że "Trójkolorowi" również i w tym roku będą w gronie kandydatów do podium. Słynny Bułgar podkreślił jednak, że dużo wyżej ocenia szanse... Włochów i Polaków!

 

- Francja, Polska, Włochy i Brazylia to drużyny, które są o krok przed innymi zespołami. Oczywiście Francuzom powinny pomagać ściany, ale uważam, że Polacy i Włosi mają mocniejsze składy. To właśnie w tych ekipach jest więcej zawodników w szczycie formy, który u sporej części francuskich graczy przypadł według mnie na poprzednie igrzyska - podkreślił Konstantinow w rozmowie z dziennikiem "Rossijskaja gazieta".

 

W Tokio Francuzi pokonali w wielkim finale 3:2 reprezentację Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Brąz zdobyli Argentyńczycy, którzy w spotkaniu o najniższy stopień podium wygrali po tie-breaku z Brazylijczykami. Polacy odpadli w ćwierćfinale, przegrywając z późniejszymi triumfatorami imprezy.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie