Polacy zdublowani w Anterselvie

Daria Gembicka (zastąpiła zgłoszoną wcześniej do składu Annę Mąkę).

Norwescy biathloniści wygrali we włoskiej Anterselvie sztafetę mieszaną 4x6 km Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęli reprezentanci gospodarzy, a trzecie - Szwedzi. Polska została zdublowana i uplasowała się na 14. pozycji

Juni Arnekleiv, Karoline Offigstad Knotten, Tarjei Boe oraz jego młodszy brat Johannes Thingnes Boe, który jest liderem klasyfikacji generalnej PŚ indywidualnie, zwyciężyli z pewną przewagą 22,3 s nad Włochami. Szwedzi stracili do zwycięzców 1.07,8.

Joanna Jakieła, Daria Gembicka (zastąpiła zgłoszoną wcześniej do składu Annę Mąkę), Konrad Badacz i Marcin Zawół byli łącznie na komplecie ośmiu strzelań, ale przed ostatnim okrążeniem zostali zdublowani i zdjęci z trasy - podobnie jak sześć innych ekip.

Wcześniej w sobotę odbyła się rywalizacja par mieszanych, czyli supermikst. Zwyciężyli Niemcy Vanessa Voigt i Justus Strelow. Natalia Sidorowicz i Jan Guńka zajęli 16. miejsce.

Runda w Anterselvie jest ostatnim sprawdzianem elity przed mistrzostwami świata w czeskim Novym Mescie na Morave. W programie na niedzielę są biegi ze startu wspólnego kobiet i mężczyzn, bez udziału polskich biathlonistów.