Krótki odpoczynek Hurkacza po Australian Open. Wiemy, kiedy Polak wróci do rywalizacji

Hubert Hurkacz zagra w Pucharze Davisa.

Hubert Hurkacz po pasjonującym boju zakończył swoją przygodę w tegorocznej edycji Australian Open. Polak jednak nie odpocznie zbyt długo. Kiedy zagra Hurkacz? Kiedy Hurkacz wraca na kort?

W ćwierćfinale Australian Open Hurkacz zmierzył się z Daniiłem Miedwiediewem. W pierwszym secie Rosjanin prowadził 2:0, ale polskiemu tenisiście przy stanie 2:3 udało się przełamać rywala i nawiązać wyrównaną walkę, która doprowadziła do tie-break'a. W nim górą okazał się Miedwiediew. Druga część meczu padła dość łatwym łupem dla Hurkacza, który wygrał ją 6:2.

Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando Rosjanina, który prowadził 3:0 i już tego zadatku nie wypuścił z rąk (6:3). Czwarta odsłona toczyła się gem za gem, aż do remisu 5:5 - dwa ostatnie wygrał Polak (7:5). O losach całego spotkania zadecydował piąty set. W nim tenisiści wygrywali swoje gemy serwisowe. Przy stanie 3:3 Miedwiediew przełamał Hurkacza i doprowadził do stanu 5:4. Rosyjski tenisista miał dwie piki meczowe. Za pierwszym razem nie pokonał Polaka, za drugim już mu się to udało i wygrał całe spotkanie 3:2 (7:6, 2:6, 6:3, 5:7, 6:4).

Hurkacz nigdy wcześniej nie doszedł aż do ćwierćfinału Australian Open, więc ma za sobą najbardziej udany występ w karierze. Ostatni raz na takim etapie wielkoszlemowego turnieju był podczas Wimbledonu 2021.

Przerwa Polaka po australijskich bojach nie będzie trwała długo, bo już 2 lutego startuje Pucharu Davisa. Przeciwnikami reprezentacji Polski będą zawodnicy z Uzbekistanu. Dwudniowa rywalizacja w Taszkiencie będzie się toczyć na twardym korcie. W piątek (2 lutego) rozegrane zostaną dwa mecze singlowe, dzień później na kort wyjdą debliści, a po nich znów nastąpi rywalizacja indywidualna.

W kadrze Polski oprócz Hurkacza znaleźli się Maks Kaśnikowski, Kamil Majchrzak, Jan Zieliński, Karol Drzewiecki. Kapitanem będzie Mariusz Fyrstenberg.

Polska zajmuje obecnie 51. miejsce w rankingu narodowych drużyn prowadzonym przez Międzynarodową Federację Tenisową, a Uzbekistan jest w nim sklasyfikowany na 36. pozycji.

Transmisje meczów Pucharu Davisa na antenach Polsatu Sport Ekstra.

Kiedy zagra Hurkacz? Kiedy kolejny mecz Hurkacza?

Hubert Hurkacz do rywalizacji wróci podczas Pucharu Davisa, który potrwa od 2 do 3 lutego Taszkiencie (Uzbekistan).