Łukasz Kaczmarek nie wytrzymał. Powiedział to do kamery (WIDEO)

Łukasz Kaczmarek

Łukasz Kaczmarek został wybrany MVP środowego starcia Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Halkbankiem Ankara w Lidze Mistrzów. Sam atakujący kędzierzyńskiego zespołu zauważył jednak z przekąsem, że to nie w jego ręce powinna trafić statuetka.

O tym meczu można by opowiadać godzinami, niestety w większości o jego negatywnych aspektach. Dość powiedzieć, że poziom sędziowania w Lidze Mistrzów wciąż kuleje, co ten mecz pokazał dobitnie. Liczne błędy arbitrów wypaczały wynik, powodowały przestoje w grze i wybijały zawodników z rytmu.

Najbardziej kuriozalna była sytuacja z piątego seta, gdy przy stanie 7:6 dla kędzierzynian, kolejny punkt zdobył Daniel Chitigoi. Po tej akcji, zamiast 8:6, na tablicy pojawił się wynik 7:7. Kędzierzynianie od razu rzucili się w stronę arbitra, by skorygować rezultat, jednak sędziowie potrzebowali bardzo dużo czasu, by zorientować się w bałaganie, który sami zrobili.

Finalnie poprawny wynik pojawił się na tablicy, ale przerwa w grze trwała ponad 17 minut. Łącznie błędy sędziowskie zajęły jednak dużo więcej. Podobnych kontrowersji było wiele, jak choćby ta, w której czerwoną kartę dostał właśnie Kaczmarek. To jednak nie przeszkodziło w zwycięstwie ZAKSY, a samemu siatkarzowi w odebraniu nagrody za MVP spotkania.

Gdy atakujący szedł po statuetkę, spojrzał w kierunku kamer i zwrócił się do widzów, ironicznie komentując wszystkie błędy popełnione przez arbitrów w tym meczu.

- Zdecydowanie sędziowie MVP - skwitował Kaczmarek.

Mecz rewanżowy odbędzie się 7 lutego w Ankarze.