Harry Kane z kolejnym golem dla Bayernu Monachium!

Prowadzący Bayer Leverkusen, drugi Bayern Monachium oraz trzeci VfB Stuttgart wygrali swoje spotkania 20. kolejki, utrzymując status quo w czołówce tabeli Bundesligi.

Spośród tych drużyn najtrudniejsze zadanie miał w ten weekend broniący tytułu klub z Bawarii, który rywalizował przed własną publicznością z Borussią Moenchengladbach - drużyną, którą pokonał tylko raz w poprzednich sześciu spotkaniach.

Także w sobotę miał kłopoty, bo w 35. minucie przegrywał 0:1 po trafieniu Nico Elvediego. Mistrz Niemiec zdołał jednak wyrównać jeszcze przed przerwą, gdy na listę strzelców wpisał się Aleksandar Pavlovic.

Po zmianie stron prowadzenie gospodarzom dał Harry Kane. Był to 24. gol Anglika, który pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców. Wynik na 3:1 ustalił Matthijs de Ligt.

Bayern ma 50 punktów i traci dwa do niepokonanego w tym sezonie Bayeru. Lider wygrał na wyjeździe z zamykającym tabelę SV Darmstadt 2:0, a obie bramki zdobył Nigeryjczyk Nathan Tella.

Na trzeciej pozycji, po wyjazdowym zwycięstwie nad SC Freiburg 3:1, umocnił się VfB Stuttgart - 40 pkt. Czwarta Borussia Dortmund, która w piątek tylko zremisowała bezbramkowo z Heidenheim, traci do niego trzy punkty.