Inter górą w hicie Serie A! Genialne interwencje Szczęsnego nie wystarczyły

Inter Mediolan i Juventus FC zmierzyły się w niedzielnym hicie włoskiej Serie A.

Inter Mediolan i Juventus FC zmierzyły się w niedzielnym hicie włoskiej Serie A. Górą okazali się gospodarze, którzy wygrali 1:0.

Do przerwy ekipa z Mediolanu prowadziła 1:0. W 37. minucie niefortunnie interweniował Federico Gatti i samobójcze trafienie obrońcy Juventusu otworzyło wynik hitowego starcia.

Druga połowa z obu stron była znacznie bardziej ofensywna. W 69. minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Nicolo Barella, ale znakomicie interweniował Wojciech Szczęsny. Pod koniec meczu raz jeszcze kapitalną paradą popisał się reprezentant Polski, powstrzymując uderzenie Marko Arnautovicia z najbliższej odległości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym triumfem podopiecznych Simone Inzaghiego.

Szczęsny w barwach Juve rozegrał całe spotkanie. W ekipie "Starej Damy" zabrakło Arkadiusza Milika, który pauzował z powodu czerwonej kartki, jaką zobaczył w poprzednim meczu z Empoli.

Tym samym Inter zwiększył przewagę w tabeli nad Juventusem do czterech punktów. Lider Serie A ma na swoim koncie jeden mecz mniej.

Inter Mediolan - Juventus FC 1:0 (1:0)
Bramki: Gatti 37 (gol samobójczy)