3:0 dla lidera! Pewna wygrana siatkarek Chemika Police

Siatkarka #VolleyWrocław Aleksandra Gromadowska oraz Iga Wasilewska i Marlena Kowalewska z Grupy Azoty Chemik Police podczas meczu 18. kolejki Tauron Ligi.

Siatkarki KGHM #VolleyWrocław przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3 w spotkaniu 18. kolejki Tauron Ligi. Po pierwszym, wyrównanym secie, w kolejnych lider tabeli miał wyraźną przewagę.

Po wyrównanym początku premierowej partii, przewagę uzyskała drużyna z Polic (9:12). Gospodynie odrobiły straty i w dalszej części seta obie ekipy toczyły walkę punkt za punkt. Wrocławianki były skuteczniejsze w ataku, ale siatkarki Chemika nadrabiały blokiem. Losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Ważną akcję skończyła Martyna Łukasik (22:24), gospodynie obroniły się w kolejnej akcji, ale zepsuły zagrywkę (23:25).

Druga odsłona to obiecujący początek wrocławianek (6:3), bardzo szybko jednak inicjatywę przejęły przyjezdne. Chemik najpierw odrobił straty – po asie Łukasik było 6:6, a później zbudował solidną zaliczkę (9:14). Gospodynie próbowały złapać kontakt (12:14, 15:17), ale końcówka potoczyła się pod dyktando policzanek. Bruna Honorio zamknęła seta skutecznym atakiem (16:25).

Siatkarki #VolleyWrocław efektownie rozpoczęły trzeciego seta (5:1) i tym razem jednak policzanki szybko wyrównały (7:7). Środkowa część seta toczyła się już przy wyraźnej przewadze Chemika. Policzanki grały skutecznie w ataku, a punkt zagrywką dołożyła Iga Wasilewska (8:15). Końcówka bez historii – przyjezdne pewnie i spokojnie zmierzały po wygraną, którą przypieczętowały punktowym blokiem (14:25).

Skrót meczu #VolleyWrocław - Chemik:

Najwięcej punktów: Kinga Stronias (14), Julia Szczurowska (12) – #VolleyWrocław; Martyna Łukasik (15), Agnieszka Korneluk (10) – Chemik. Dominacja przyjezdnych w bloku (4–12). MVP: Agnieszka Korneluk (8/10 = 80% skuteczności w ataku + 2 bloki).

KGHM #VolleyWrocław – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (23:25, 16:25, 14:25)

#VolleyWrocław: Anna Bączyńska, Anna Lewandowska, Julia Szczurowska, Kinga Stronias, Gabriela Ponikowska, Adrianna Szady – Anna Pawłowska (libero) oraz Aleksandra Gromadowska, Aleksandra Gancarz, Julia Stancelewska. Trener: Michal Masek.
Chemik: Monika Fedusio, Agnieszka Korneluk, Elizabet Inneh-Varga, Martyna Łukasik, Iga Wasilewska, Marlena Kowalewska – Martyna Grajber-Nowakowska (libero) oraz Dominika Pierzchała, Natalia Mędrzyk, Bruna Honorio Marques. Trener: Marco Fenoglio.

Wyniki i skróty meczów 18. kolejki Tauron Ligi:

2024-02-03: BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:1 (14:25, 25:15, 25:14, 25:14)
2024-02-03: Grot Budowlani Łódź – PGE Rysice Rzeszów 1:3 (19:25, 25:20, 22:25, 20:25)
2024-02-03: UNI Opole – MOYA Radomka Radom 3:1 (26:24, 25:23, 25:27, 25:23)
2024-02-04: ITA Tools Stal Mielec – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (16:25, 25:19, 23:25, 25:20, 8:15)
2024-02-05: #VolleyWrocław – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (23:25, 16:25, 14:25)
2024-02-05: Grupa Azoty Akademia Tarnów – Energa MKS Kalisz (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra).