Kłopoty rywala Polaka przed walką na UFC. Wyglądał na wykończonego (WIDEO)

Sporty walki
Kłopoty rywala Polaka przed walką na UFC. Wyglądał na wykończonego (WIDEO)
Fot. UFC

Podczas zbliżającej się gali UFC Vegas 86 Robert Bryczek stoczy swoją debiutancką walkę w amerykańskiej organizacji. Przeciwnikiem Polaka będzie Ihor Potieria. Ukrainiec nie wypełnił jednak limitu wagowego przed pojedynkiem, przez co straci część wynagrodzenia. W trakcie ważenia "Duelist" wyglądał na wykończonego gubieniem kilogramów.

27-latek wniósł na wagę 187,5 funta. To o 1,5 funta (ok. 0,7 kg) więcej niż wynosi limit wagi średniej.  Bryczek (17-5, 11 KO, 1 Sub) bez problemów poradził sobie z limitem. Zawodnik z Bielska-Białej ważył 185,5 funta, a zatem w granicach tolerancji. Zgodnie z regulaminem Potieria (19-5, 9 KO, 6 Sub) mógł otrzymać dodatkowe dwie godziny na zrobienie wagi. Na to nie pozwoliła mu jednak komisja nadzorująca ważenie. Pojedynek się odbędzie, ale Ukrainiec będzie musiał oddać Polakowi część gaży. 

 

ZOBACZ TAKŻE: 7 lat więzienia dla polskiego zawodnika MMA! 

 

 

Warto wspomnieć, że Potieria zaakceptował ofertę walki z Bryczkiem z zaledwie tygodniowym wyprzedzeniem. Pierwotnie przeciwnikiem Polaka miał być Albert Duraev, lecz Rosjanin nie mógł pojawić się na gali z powodu problemów wizowych. Ponadto urodzony w Kijowie zawodnik swoje ostatnie boje toczył wyższej wadze, konkretnie półciężkiej. Teraz zdecydował się na powrót do dywizji średniej, w której rywalizował w przeszłości. Jak się okazało, Ukrainiec źle przekalkulował sobie proces zbijania wagi.

 

Nie wiadomo, w jaki sposób te problemy wpłyną na dyspozycję Potierii. Bryczek uchodzi za faworyta pojedynku. Obecnie może pochwalić się serią pięciu wygranych przez nokauty w pierwszych rundach. Natomiast "Duelist" odkąd trafił do UFC (po pokonaniu w Dana White's Contender Series Łukasza Sudolskiego), stoczył cztery walki, z których wygrał tylko jedną. 

 

Zbliżająca się wielkimi krokami gala UFC Vegas 86 będzie bardzo interesująca dla polskich kibiców. W karcie walk znalazł się nie tylko Bryczek, ale również Marcin Prachnio (16-7, 11 KO, 1 Sub). Mieszkający i trenujący w Holandii Polak skrzyżuje rękawice z Devinem Clarkiem (14-8, 4 KO, 1 Sub). 

 

Transmisja gali UFC z walkami Bryczek - Potieria oraz Prachnio - Clark w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek w sobotę o 23:00. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie