Imponujący wyczyn Zniszczoła w Lake Placid! Kos z pierwszą wygraną w PŚ

Zimowe
Imponujący wyczyn Zniszczoła w Lake Placid! Kos z pierwszą wygraną w PŚ
Fot. PAP
Aleksander Zniszczoł zajął szóste miejsce w konkursie w Lake Placid.

Lovro Kos wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w amerykańskim Lake Placid. To pierwsza wygrana w karierze Słoweńca. Na szczególną uwagę zasługuje osiągnięcie Aleksandra Zniszczoła. Polak w drugiej serii awansował o 16 pozycji i ostatecznie uplasował się na szóstej lokacie.

Po pierwszej serii liderem zmagań był Stefan Kraft. Tuż za nim plasowali się Clemens Aigner i Ryoyu Kobayashi. Do drugiej odsłony rywalizacji zakwalifikowało się trzech reprezentantów Polski - 19. Dawid Kubacki, 20. Piotr Żyła, 22. Aleksander Zniszczoł. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Srebrny medal Polaka w MEJ!

 

W drugiej części zmagań Zniszczoł w niekorzystnych warunkach uzyskał 129 metrów. Ten skok zapewnił mu znaczny awans w klasyfikacji. Polak ostatecznie zaliczył awans z 22. pozycji na szóstą. Warto wspomnieć, że wielu skoczków z pierwszej dziesiątki popsuło swoje skoki. Przede wszystkim kompletnie zawiedli Kraft i Aigner. Obaj po fatalnych próbach spadli do trzeciej dziesiątki. 

 

Wygrał Kos, który po pierwszej serii był szósty. Dla Słoweńca to pierwsza wygrana w karierze. Do tej pory tylko raz stał na podium. Tuż za nim uplasował się Kobayashi, a najniższym stopniu podium stanął Marius Lindvik, który w drugiej serii awansował o dziewięć lokat. 

 

Kubacki zajął 17. miejsce, a Piotr Żyła 21. Do drugiej serii nie awansowali Kamil Stoch i Paweł Wąsek.

 

 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie